...

Vaiko pinigai Vokietijoje

Asmenys, dirbantys Vokietijoje, turi galimybę gauti Kindergeld išmoką savo vaikui (vaikams). Kindergeld gali būti mokama nuo vaiko gimimo, atvykimo į Vokietiją su vaiku arba nuo darbo pradžios Vokietijoje. Vaiko pinigus gali gauti ir asmenys, neturintys registruotos gyvenamosios vietos Vokietijoje. Kindergeld paraiška visuomet teikiama asmens, su kuriuo gyvena vaikas (vaikai), vardu. Norėdami gauti Kindergeld vaiko išmokas, turite pateikti paraišką Vokietijos Familienkasse institucijai. Padėsime tai padaryti!

Vaiko pinigai Vokietijoje: kas gali gauti šias išmokas?

 Vaiko pinigai Vokietijoje – Kindergeld: kada galima pretenduoti į šią išmoką? Kindergeld skiriami tuomet, jei šeima yra ES piliečiai, gyvenantys bet kurioje ES šalyje, o bent vienas iš tėvų dirba Vokietijoje. Vaikai gali gyventi bendrame namų ūkyje kartu su Jumis arba Lietuvoje su seneliais ar kitais artimaisiais.

Vaiko pinigai Vokietijoje gali būti gaunami ir tuomet, jei esate globėjai, kurių globotinis gyvena bendrame namų ūkyje arba gimtojoje šalyje. Ši išmoka taip pat skiriama vaikams iš buvusios santuokos, jei vaikas šiuo metu gyvena su Jumis. Norėdami gauti Kindergeld vaiko išmokas, turite pateikti paraišką Vokietijos Familienkasse institucijai. Padėsime tai padaryti!

vaiko pinigai vokietijoje

Registracija Vokietijoje nebūtina 

Ši išmoka gali būti skiriama tiek Vokietijoje registruotiems gyventojams, tiek mokesčių mokėtojams, kurie šioje valstybėje registruotos gyvenamosios vietos neturi. Tokiu atveju Jums būtina pateikti metinę pajamų deklaraciją, kad galėtumėte įrodyti, jog Vokietijoje uždirbate pajamas ir turite teisę pretenduoti į vaiko pinigus.

Išmokos besimokantiems vaikams

Vaiko pinigai Vokietijoje mokami iki kol vaikui sueina 18 metų. Jei sulaukęs pilnametystės vaikas mokosi ir toliau, išmokos skyrimas gali būti pratęsiamas iki 25-erių metų. Tuomet Vokietijos Familienkasse institucijai turite pateikti pažymą iš mokymosi įstaigos.

Kindergeld nedirbantiems vaikams

Jei pilnametis vaikas nedirba ir nesimoko, Kindergeld gali būti skiriami, tačiau išmokos teikimo laikotarpis trumpesnis: vaiko pinigai Vokietijoje mokami iki 21-erių metų. Norint teikti paraišką vaiko pinigams gauti, vaikas turi būti registruotas darbo biržoje.

Vaiko pinigai Vokietijoje. Svarbi informacija

1. Vaiko pinigai Vokietijoje neskiriami, jei esate ES pilietis, bendrame namų ūkyje gyvenantis su sugyventiniu ir  jos/jo vaiku iš buvusios santuokos. Išmoka taip pat neteikiama, kai vienas iš tėvų nėra ES pilietis, o vaiko faktinė gyvenamoji vieta yra ne ES šalis.

2. Kindergeld – tai finansinė parama, skirta padėti šeimoms pasirūpinti vaiko reikmėmis. Vaiko pinigų išmokos dydis – nuo 250 EUR per mėnesį už vieną vaiką.

3. Pateikus paraišką dėl vaiko pinigų skyrimo ir gavus teigiamą atsakymą, išmoka bus skiriama ir už praėjusius 6 mėnesius iki paraiškos pateikimo.

Vaiko pinigai Vokietijoje. Paslaugos mokesčiai

Už paslaugas mokėsite tik sėkmės atveju! Išankstinio mokesčio už paslaugas netaikome. Mes pasirūpinsime reikiamų dokumentų vertimais už Jus!

Dokumentų vertimai įskaičiuoti į paslaugos kainą!

120 EUR

už kiekvieną vaiką;

100 EUR

už antrą ir kitus vaikus

Proceso trukmė

3-6 mėn. nuo dokumentų ir duomenų pateikimo „Tax Back Solution“. Pinigai iš Šeimų kasos (Familienkasse) keliauja tiesiai Jums į registracijos metu nurodytą banko sąskaitą.

PASTABA:

„Tax Back Solution“ įmonė nėra atsakinga už vaiko pinigų (Kindergeld) svarstymo laiką, rezultatą ar paskirtos išmokos dydį.

D.U.K (dažniausiai užduodami klausimai)

Vaiko pinigai Vokietijoje, Kindergeld. Dažniausiai užduodami klausimai

Taip, galite gauti išmokas abiejose šalyse, tačiau tokiu atveju bus mokamas skirtumas tarp išmokų. Šeimų kasos (Familienkasse) institucija kiekvienu atveju siunčia oficialią užklausą atitinkamai Lietuvos institucijai informacijai gauti. Gimtoji šalis laikoma pirmenybine šalimi, tad net jei savanoriškai nesitvarkote išmokos gimtojoje šalyje, bet turite tam teisę – iš Vokietijos išmokos bus minusuojama gimtosios šalies nustatyta išmokų suma, nepaisant to, ar gaunate ją, ar ne.

Taip, tokia galimybė yra. Tačiau kiekvienu atveju reikalinga išsami informacija, pagrįsta medicininiais dokumentais apie negalią ir/ar nustatytą nedarbingumą. Kiekvienas atvejis labai individualus ir turi būti nagrinėjamas atskirai.

Tokiu atveju paraiškos turi būti pildomos asmens, su kuriuo po skyrybų liko vaikas, vardu, tačiau tėčio sutikimas yra būtinas ir turi būti įrodytas parašu. Tai procesas, kuriame reikia pateikti tam tikrą informaciją ar dokumentus, susijusius su asmeniu, dirbančiu Vokietijoje (pvz. algalapiai, darbo sutartis ar kt.), tad sutikimas ir bendradarbiavimas būtinas.

Skyrybų atveju, svarbiausia tai, su kuriuo iš tėvų teismo sprendimu liko vaikas. Jei ne su tuo asmeniu, kurio vardu pirmą kartą buvo teiktos paraiškos, tuomet gali tekti pildyti naujas paraiškas kito iš tėvų vardu, atsižvelgiant į skyrybų datą. Tam, kad procesas vyktų sklandžiai, rekomenduotina kiekvienu atveju pranešti apie įvykusius pasikeitimus.

Pastaruoju metu institucijos bendrauja tarpusavyje ir siunčia informaciją viena kitai oficialiomis užklausomis. Tačiau jei pastebite, jog pasikeitus išmokai Lietuvoje ir toliau gaunate tokią pat išmoką iš Vokietijos, rekomenduojame inicijuoti pranešimą institucijai savarankiškai. Pateikus šią informaciją, Familienkasse institucija galės patikrinti išsiųsdama Lietuvos mokestinei institucijai oficialią užklausą. Tai svarbu, nes jei kurį laiką gausite per dideles išmokos iš Vokietijos, vėliau patikrinus reikės jas grąžinti.

Taip, Jums priklauso vaiko pinigai Vokietijoje (kindergeld), jei Jūsų vaiko darbo užmokestis  yra ne didesnis nei 520 Eur prieš mokesčius.

Vaiko pinigai Vokietijoje (kindergeld) Jums nepriklauso, nes vaikas negyvena su Jumis viename, bendrame namų ūkyje.  Dėl vaiko pinigų iš Vokietijos gali kreiptis ir teikti prašymą Jūsų buvusi sutuoktinė, vaiko mama.

Ne, vaiko pinigai yra tam tikra Vokietijos valstybės malonė Jūsų vaikui, nes vienas iš tėvų dirba Vokietijoje ir moka ten mokesčius. Jokiais būdais gautos vaiko pinigų (kindergeld) išmokos negali būti užskaitomos kaip alimentai.

Paslaugos įkainiai: Kindergeld išmokos už vieną vaiką sutvarkymas – 120 EUR, už antrą ir kitus vaikus – 90 EUR. Dokumentų vertimai įskaičiuoti į paslaugos kainą.

Netaikome išankstinio paslaugos mokesčio. Paslaugos mokestis mokamas kai gaunate pirmą vaiko pinigų išmoką.

Taip, Jūs privalote pranešti Vokietijos šeimų kasos ( Familiekasse), jei nustojate dirbti Vokietijoje, pakeičiate darbo vietą, susituokiate naujai, išsituokiate ir t.t. Apie visus pasikeitimus privaloma informuoti atsakingą instituciją Vokietijoje.

 • Tarptautinė vaiko(-ų) gimimo liudijimo forma A iš metrikacijos skyriaus;
 • Tarptautinė santuokos liudijimo forma B;
 • Vaiko(-ų) asmens tapatybės kortelės kopija/-os (jei turi);
 • Abiejų tėvų asmens dokumentų kopijos;
 • Lohnsteuerbescheinigung formos kopija (formą išduoda darbdavys);
 • Algalapiai;
 • Darbo sutarties Vokietijoje kopija;
 • Jei vaiko amžius 18-25 metai, reikalinga pažyma iš mokymosi įstaigos (su tikslia mokslų pradžios ir numatomos pabaigos data), patvirtinanti, kad vaikas mokosi;
 • Pažyma apie registruotą gyvenamosios vietos adresą Vokietijoje (Anmeldung). (Jei turite);
 • Būsto nuomos Vokietijoje sutarties kopija (Mietvertrag). (Jei turite).
 • Proceso trukmė – 3-6 mėn. nuo dokumentų ir duomenų pateikimo “Tax Back Solution”. Pinigai iš Šeimų kasos (Familienkasse) keliauja tiesiai jums į registracijos metu nurodytą sąskaitą.
 • Nuo 2023 metų sausio mėnesio išmoka vaikui padidinta iki vienodo 250 eurų dydžio per mėnesį vienam vaikui. Priklausomai nuo to, kiek vaikų, už kuriuos mokama išmoka vaikui, skirtingų dydžių nebeliko. Asmenys, jau gavę ar pateikę prašymą išmoką vaikui gauti, naujo prašymo teikti neprivalo.

Jums priklauso vaiko pinigai Vokietijoje?

Susisiekite!

Darbas ir mokesčiai Vokietijoje. Naudinga informacija

Minimalus ir vidutinis atlyginimas Vokietijoje 2024-aisiais

Įstatymais nustatytas minimalus darbo užmokestis yra žemiausia darbuotojų atlyginimo riba Vokietijoje. Tai reiškia, kad niekam neleidžiama uždirbti mažiau – nesvarbu, kurioje pramonės šakoje ir...

Mokesčių deklaravimas Vokietijoje: viskas ką reikia žinot

Daugeliui 2023-ieji metai buvo pažymėti infliacija. Visų tikslas deklaravus pajamas Vokietijoje už 2023 – susigrąžinti kaip galima didesnę mokesčių permoką. Mokesčių deklaravimas Vokietijoje yra...

LKW vairuotojų maistpinigiai ir kitos kompensacijos Vokietijoje

  Dauguma asmenų dirbti į užsienį išvyksta pagal tolimųjų reiso darbuotojo profesiją. Vairuodami sunkvežimį neišvengiamai išleisite pinigų, ypač jei važiuojate dideliais atstumais. Todėl daugelio...

Kokie dokumentai reikalingi vaiko pinigams Vokietijoje gauti?

 • Tarptautinė vaiko(-ų) gimimo liudijimo forma A iš metrikacijos skyriaus;
 • Tarptautinė santuokos liudijimo forma B;
 • Ištuokos liudijimo kopija;
 • Vaiko(-ų) asmens tapatybės kortelės kopija/-os (jei turi);
 • Abiejų tėvų asmens dokumentų kopijos;
 • Lohnsteuerbescheinigung formos kopija (formą išduoda darbdavys);
 • 3 paskutiniai turimi algalapiai;
 • Darbo sutarties Vokietijoje kopija;
 • Jei vaiko amžius 18-25 metai, reikalinga pažyma iš mokymosi įstaigos (su tikslia mokslų pradžios ir numatomos pabaigos data), patvirtinanti, kad vaikas mokosi;
 • Pažyma apie registruotą gyvenamosios vietos adresą Vokietijoje (Anmeldung). (Jei turite);
 • Būsto nuomos Vokietijoje sutarties kopija (Mietvertrag). (Jei turite).

REGISTRACIJOS ANKETA VAIKO PINIGAMS UŽSIENYJE

comment

Jūsų užklausa

sėkmingai gauta!

Susisieksime su Jumis artimiausiu metu

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.