Vaiko pinigai Vokietijoje (Kindergeld)

Asmenys, dirbantys Vokietijoje, turi galimybę gauti Kindergeld išmoką savo vaikui (vaikams). Kindergeld gali būti mokama nuo vaiko gimimo, atvykimo į Vokietiją su vaiku arba nuo darbo pradžios Vokietijoje. Vaiko pinigus gali gauti ir asmenys, neturintys registruotos gyvenamosios vietos Vokietijoje. Kindergeld paraiška visuomet teikiama asmens, su kuriuo gyvena vaikas (vaikai), vardu. Norėdami gauti Kindergeld vaiko išmokas, turite pateikti paraišką Vokietijos Familienkasse institucijai. Padėsime tai padaryti!

Vaiko pinigai Vokietijoje, Kindergeld. Asmenys, dirbantys Vokietijoje, turi galimybę gauti vaiko pinigus – Kindergeld.  Vaiko pinigai Vokietijoje gali būti mokami nuo vaiko gimimo, atvykimo į Vokietiją su vaiku arba nuo darbo pradžios Vokietijoje. Vaiko pinigus gali gauti ir asmenys, neturintys registruotos gyvenamosios vietos Vokietijoje. Kindergeld paraiška visuomet teikiama asmens, su kuriuo gyvena vaikas (vaikai), vardu. Norėdami gauti Kindergeld vaiko išmokas, turite pateikti paraišką Vokietijos Familienkasse institucijai. Padėsime tai padaryti!

Vaiko pinigai Vokietijoje - Kindergeld. Kas gali gauti vaiko išmokas Vokietijoje?

  • Jei esate ES pilietis, gyvenate ir dirbate Vokietijoje ir jūsų sutuoktinis(-ė) ir vaikai gyvena kartu su jumis;
  • Jei esate ES pilietis, gyvenate ir dirbate Vokietijoje kartu su savo sutuoktiniu(-e), o jūsų vaikai gyvena gimtojoje ES šalyje su seneliais;
  • Jei esate ES pilietis ir vaikas yra globojamas arba įvaikintas bei gyvena bendrame namų ūkyje.
  • Jei esate ES pilietis, gyvenate ir dirbate Vokietijoje kartu su savo sutuoktiniu(-e) ir turite globotinį(-e) ar įvaikį(-e), kuris(-i) gyvena bendrame namų ūkyje su jumis.
  • Jei esate ES pilietis, gyvenate ir dirbate Vokietijoje, o jūsų (buvęs) sutuoktinis(-ė) ir vaikai gyvena gimtojoje ES šalyje;
  • Jei esate ES pilietis, gyvenate ir dirbate Vokietijoje kartu su savo sutuoktiniu(-e), kurio(-s) vaikai iš buvusios santuokos gyvena bendrame namų ūkyje su jumis;
  • Jei esate ES pilietis, Jūsų  sutuoktinis turi vaikų iš praėjusios santuokos ir jie gyvena  bendrame namų ūkyje.

Ką svarbu žinoti apie Kindergeld?

  • Kindergeld mokama iki kol vaikui sueina 18 metų, arba 25 metai, jei vaikas mokosi ir nedirba. Išmoką taip pat gali gauti vaikas iki 21 metų, ieškantis darbo ir registruotas darbo biržoje.
  • Paslaugos įkainiai: Kindergeld išmokos už vieną vaiką sutvarkymas – 120 EUR, už antrą ir kitus vaikus – 90 EUR. Dokumentų vertimai įskaičiuoti į paslaugos kainą!
  • Už paslaugas mokėsite tik sėkmės atveju! Išankstinis paslaugų mokestis netaikomas.
  • Kindergeld išmokos dydis – nuo 250 EUR/mėn. Išmokas galite gauti ir už praėjusius 6 mėnesius nuo paraiškos pateikimo.
  • Proceso trukmė – 3-6 mėn. nuo dokumentų ir duomenų pateikimo Tax Back Solution. Pinigai iš Šeimų kasos (Familienkasse) keliauja tiesiai jums į registracijos metu nurodytą sąskaitą.

D.U.K

Vaiko pinigai Vokietijoje, Kindergeld. Dažniausiai užduodami klausimai

Taip, galite gauti išmokas abiejose šalyse, tačiau tokiu atveju bus mokamas skirtumas tarp išmokų. Šeimų kasos (Familienkasse) institucija kiekvienu atveju siunčia oficialią užklausą atitinkamai Lietuvos institucijai informacijai gauti. Gimtoji šalis laikoma pirmenybine šalimi, tad net jei savanoriškai nesitvarkote išmokos gimtojoje šalyje, bet turite tam teisę – iš Vokietijos išmokos bus minusuojama gimtosios šalies nustatyta išmokų suma, nepaisant to, ar gaunate ją, ar ne.

Taip, tokia galimybė yra. Tačiau kiekvienu atveju reikalinga išsami informacija, pagrįsta medicininiais dokumentais apie negalią ir/ar nustatytą nedarbingumą. Kiekvienas atvejis labai individualus ir turi būti nagrinėjamas atskirai.

Tokiu atveju paraiškos turi būti pildomos asmens, su kuriuo po skyrybų liko vaikas, vardu, tačiau tėčio sutikimas yra būtinas ir turi būti įrodytas parašu. Tai procesas, kuriame reikia pateikti tam tikrą informaciją ar dokumentus, susijusius su asmeniu, dirbančiu Vokietijoje (pvz. algalapiai, darbo sutartis ar kt.), tad sutikimas ir bendradarbiavimas būtinas.

Skyrybų atveju, svarbiausia tai, su kuriuo iš tėvų teismo sprendimu liko vaikas. Jei ne su tuo asmeniu, kurio vardu pirmą kartą buvo teiktos paraiškos, tuomet gali tekti pildyti naujas paraiškas kito iš tėvų vardu, atsižvelgiant į skyrybų datą. Tam, kad procesas vyktų sklandžiai, rekomenduotina kiekvienu atveju pranešti apie įvykusius pasikeitimus.

Pastaruoju metu institucijos bendrauja tarpusavyje ir siunčia informaciją viena kitai oficialiomis užklausomis. Tačiau jei pastebite, jog pasikeitus išmokai Lietuvoje ir toliau gaunate tokią pat išmoką iš Vokietijos, rekomenduojame inicijuoti pranešimą institucijai savarankiškai. Pateikus šią informaciją, Familienkasse institucija galės patikrinti išsiųsdama Lietuvos mokestinei institucijai oficialią užklausą. Tai svarbu, nes jei kurį laiką gausite per dideles išmokos iš Vokietijos, vėliau patikrinus reikės jas grąžinti.