...

Vaiko pinigai Suomijoje

Vaiko pinigai Suomijoje: kas gali gauti išmokas?

Vaiko pinigai Suomijoje skirstomi į du tipus: įprastas vaiko išmokas ir vaiko priežiūros išmokas. Vaiko išmokos skiriamos visiems bet kurioje ES šalyje gyvenantiems vaikams iki 17 metų, kurių bent vienas iš tėvų dirba Suomijoje. Pinigai pervedami į tėvų arba vaiko banko sąskaitą (jei jam yra bent 15 metų). Vaiko priežiūros išmoka – tai pašalpa, mokama už ikimokyklinio ugdymo įstaigų nelankančius vaikus iki 3 metų. Vaiko priežiūros išmoką gali gauti vaiko tėvai, globėjai bei asmenys, susituokę ar gyvenantys su vienu iš vaiko tėvų.

Paraiškos dėl vaiko pinigų skyrimo teikiamos Suomijos KELA institucijai, o sėkmės atveju išmoka gaunama ir už 6 mėnesius iki paraiškos teikimo datos.

vaiko pinigai Suomijoje

Vaiko išmokos

Mokamos iki kol vaikui sukanka 17 metų (imtinai). Vaiko pinigai laikomi neapmokestinamomis pajamomis. Turimas turtas ar gaunamos pajamos neturi įtakos vaiko išmokos dydžiui ar sprendimui ją skirti.

Vaiko išmokos dydis

Nuo 94,88 EUR per mėnesį. Už kiekvieną vaiką vaiko pinigų suma didėja: pavyzdžiui, tris vaikus turinti šeima per mėnesį iš viso gaus 333,51 EUR dydžio išmoką (po 94,88 EUR, 104,84 EUR ir 133,79 EUR).

Vaiko priežiūros išmoka

Vaiko pinigai Suomijoje išmokami 26-ą mėnesio dieną, išskyrus atvejais, kai tai yra savaitgalis, šventinė diena arba pirma diena po savaitgalio. Tuomet pinigai pervedami artimiausią darbo dieną.

Vaiko priežiūros išmoka Suomijoje: kokia suma skiriama?

Vaiko priežiūros išmoka Suomijoje – tai finansinė parama šeimoms, kurios prižiūri iki 3 m. amžiaus vaikus namuose. Išmokos dydis – nuo 338,34 EUR per mėnesį. Šia parama siekiama skatinti tėvų pasirinkimą prižiūrėti vaikus patiems, kartu prisidedant prie jų gerovės ir auklėjimo rūpestingoje namų aplinkoje. Kaip ir pinigus vaikams iki 17 metų, vaiko priežiūros išmoką Suomijoje skiria KELA institucija.

Vaiko pinigai Suomijoje. Paslaugos mokesčiai

Už paslaugas mokėsite tik sėkmės atveju! Išankstinio mokesčio už paslaugas netaikome. Mes pasirūpinsime reikiamų dokumentų vertimais už Jus!

Dokumentų vertimai įskaičiuoti į paslaugos kainą!

90 EUR

už kiekvieną vaiką;

150 EUR

Už kiekvieną vaiką, jei vienam vaiką, jeigu vienam vaikui tvarkomos dvi išmokos (vaiko pinigai ir vaiko priežiūros pinigai)

Proceso trukmė

apie 6 mėn. nuo dokumentų ir informacijos pateikimo datos atsakingai Suomijos KELA institucijai.

PASTABA:

Kiekvienu atveju Suomijos KELA institucija susisiekia su Lietuvos institucijomis ir siekia išsiaiškinti, ar šeima gali gauti vaiko išmokas, ar šeima negauna vaiko išmokų gimtojoje šalyje.

D.U.K (dažniausiai užduodami klausimai)

Vaiko pinigai Suomijoje

Taip – tokiu atveju bus mokamas skirtumas tarp išmokų. Paprastai institucijos susisiekia tarpusavyje ir kiekvienu individualiu atveju pasitikrina asmens situaciją ir gaunamas sumas.

Jei atliekant tikrinimus paaiškėja, kad asmuo iš abiejų šalių gavo pilnas išmokas, nors jos nepriklausė, bus paprašyta sugrąžinti atitinkamas sumas.

Nesudarius santuokos, išmokas galima gauti, tačiau svarbu, kad visa šeima gyventų vienu adresu, viename šeimos ūkyje. Institucijos nuolat atlieka patikrinimus ir susisiekia su gimtosios šalies institucijomis informacijai patikrinti.

Jums priklauso vaiko pinigai Suomijoje?

Susisiekite!

Kokie dokumentai reikalingi Suomijos vaiko pinigams gauti?

  • Asmens dokumento kopija;
  • Santuokos liudijimo kopija;
  • Vaiko (ų) gimimo kopijos;
  • Darbo sutarties kopijos.

REGISTRACIJOS ANKETA VAIKO PINIGAMS UŽSIENYJE

comment

Jūsų užklausa

sėkmingai gauta!

Susisieksime su Jumis artimiausiu metu

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.