Vaiko pinigai Suomijoje

Vaiko pinigai Suomijoje: kas gali gauti išmokas?

Vaiko pinigai Suomijoje: kada jei priklauso? Jeigu esate ES šalies pilietis ir dirbate Suomijoje, o Jūsų šeima (vaikas (-ai) gyvena gimtojoje (ES) šalyje, galite gauti išmokas už vaiką.

Vaiko išmokos

Mokamos iki vaikui sukaks 17 metų imtinai.

Vaiko išmokos dydis

nuo 94,88 EUR/mėn.

Vaiko priežiūros išmoka

gali būti skiriama vaikui iki 3 metų amžiaus.

Vaiko priežiūros išmokos Suomijoje dydis – nuo 338,34 EUR/mėn.

Vaiko išmokas ir vaiko priežiūros išmokas galite gauti už praėjusius 6 mėnesius nuo paraiškų pateikimo datos atsakingai Suomijos KELA institucijai.

Vaiko pinigai Suomijoje. Paslaugos mokesčiai

Už paslaugas mokėsite tik sėkmės atveju! Išankstinio mokesčio už paslaugas netaikome. Mes pasirūpinsime reikiamų dokumentų vertimais už Jus!

Dokumentų vertimai įskaičiuoti į paslaugos kainą!

90 EUR

už kiekvieną vaiką;

150 EUR

Už kiekvieną vaiką, jei vienam vaiką, jeigu vienam vaikui tvarkomos dvi išmokos (vaiko pinigai ir vaiko priežiūros pinigai)

Proceso trukmė

apie 6 mėn. nuo dokumentų ir informacijos pateikimo datos atsakingai Suomijos KELA institucijai.

PASTABA:

Kiekvienu atveju Suomijos KELA institucija susisiekia su Lietuvos institucijomis ir siekia išsiaiškinti, ar šeima gali gauti vaiko išmokas, ar šeima negauna vaiko išmokų gimtojoje šalyje.

D.U.K

Vaiko pinigai Suomijoje

Taip – tokiu atveju bus mokamas skirtumas tarp išmokų. Paprastai institucijos susisiekia tarpusavyje ir kiekvienu individualiu atveju pasitikrina asmens situaciją ir gaunamas sumas.

Jei atliekant tikrinimus paaiškėja, kad asmuo iš abiejų šalių gavo pilnas išmokas, nors jos nepriklausė, bus paprašyta sugrąžinti atitinkamas sumas.

Nesudarius santuokos, išmokas galima gauti, tačiau svarbu, kad visa šeima gyventų vienu adresu, viename šeimos ūkyje. Institucijos nuolat atlieka patikrinimus ir susisiekia su gimtosios šalies institucijomis informacijai patikrinti.

Kokie dokumentai reikalingi Suomijos vaiko pinigams gauti?

  • Asmens dokumento kopija;
  • Santuokos liudijimo kopija;
  • Vaiko (ų) gimimo kopijos;
  • Darbo sutarties kopijos.