...

Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos

1300 EUR

Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Mokesčių konsultacijos yra nemokamos

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio

1300
EUR

Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Konsultacijos yra nemokamos

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio.

Dirbate ar dirbote Vokietijoje per paskutinius 4 metus? Nepalikite permokėtų mokesčių ir Jums priklausančių pinigų nesusigrąžintų, atgaukite juos dabar! Su mumis mokesčių grąžinimas iš Vokietijos yra ranka pasiekiamas.

Kaip susigrąžinti mokesčius iš Vokietijos:

 1. Užpildykite registracijos formą.
 2. Gavę Jūsų registracijos duomenis, susisieksime su Jumis per vieną darbo dieną ir aptarsime pajamų deklaravimui Vokietijoje aktualią informaciją, būtinus dokumentus ir papildomų išmokų galimybes (pvz., Kindergeld).
 3. Atsiųsime Jums registracijos formas ir visus reikiamus dokumentus pasirašyti, kurie reikalingi  mokesčių grąžinimo iš Vokietijos procesą pradėti.
 4. Užpildytus ir pasirašytus dokumentus išsiųskite mums registruotu paštu Tax Back Solution,  Vytauto pr. 27-324, Kaunas LT44352 arba atneškite į artimiausią Tax Back Solution atstovybę.
 5. Gavę pasirašytus dokumentus, informuosime Jus el. paštu apie permokėtų mokesčių grąžinimo iš Vokietijos proceso pradžią.
 6. Vokietijos mokesčių institucija (Finanzamt) mokesčių permoką grąžina tiesiogiai į Jūsų banko sąskaitą, o mes pagal sudarytą paslaugų teikimo sutartį išrašome sąskaitą už paslaugas. Gavę mokesčių permoką, susisieksite su „Tax Back Solution“ komanda ir sumokėsite numatytą mokestį už pajamų  deklaravimo ir /ar permokos grąžinimo paslaugą. Netaikome išankstinio paslaugos mokesčio.

Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos. Reikalingi dokumentai:

Vokietijos mokesčių deklaracija pradedama nuo deklaracijos pateikimo Vokietijos mokesčių inspekcijai. Mokesčių grąžinimo procesui prireiks šių dokumentų:

 1. Paso / asmens tapatybės kortelės kopija.
 2. LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG formos iš visų darbdavių. Šis dokumentas yra metinė mokesčių ataskaita, kurią mokestinių metų pabaigoje arba asmeniui išėjus iš darbo turėtų parengti Jūsų darbdavys. Jei šios formos neturite – PASKUTINIAI ALGALAPIAI iš visų darbdavių.
 3. Pažyma apie Lietuvoje gautas pajamas FR0594 su vertimu į vokiečių kalbą. Pažymą išduoda  Lietuvos mokesčių inspekcijos (VMI). 

Neturite visų reikiamų dokumentų? Kreipkitės į mus – mielai Jums patarsime, kaip gauti trūkstamus dokumentus.

Mokesčių susigrąžinimas iš Vokietijos. Grąžinimo trukmė:

Priklausomai nuo individualios situacijos, mokesčių susigrąžinimas iš Vokietijos gali užtrukti nuo 3 iki 6 mėn. nuo dokumentų ir duomenų pateikimo „Tax Back Solution“ atstovams. Nurodytas laikotarpis yra orientacinis, dažniausiai praktikoje pasitaikantis terminas, kuris gali nesutapti su Jūsų individualiu mokestinių permokų grąžinimo atveju.

Mokesčių grąžinimas Vokietijoje. Paslaugų kaina:

 • 10 % nuo grąžintos sumos, bet ne mažiau nei 50 EUR už kiekvienus mokestinius metus.
 • Papildomas mokestis – 12 EUR už kiekvieną rastą dokumentą.
 • Deklaracijos be grąžinimos sumos pateikimas (nulinės deklaracijos) – 50 EUR.

Taikome 20 % nuolaidą studentams, sutarties pasirašymo metu turintiems galiojantį LSP pažymėjimą.

Kas gali susigrąžinti mokesčius iš Vokietijos?

Mokestiniai metai Vokietijoje trunka nuo sausio 1 iki gruodžio 31 d. Dirbdami Vokietijoje ir gaudami pajamas asmenys moka dviejų tipų mokesčius – socialinio draudimo ir pajamų.  Mokesčių mokėtojai, mokėję pajamų mokestį, gali pretenduoti į pajamų mokesčio grąžinimą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad EU sąjungos piliečiams galima susigrąžinti tik permokėtus pajamų mokesčius, socialinio draudimo įmokos negrąžinamos, todėl mokesčių grąžinimas neturi jokio neigiamos įtakos darbo stažui, pensijai ir t.t.

Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos

Grąžintina suma

Mokesčių grąžinimas
iš Vokietijos

Mokesčiai, kuriuos mokate Vokietijoje

Vokietijos mokesčių sistemoje taikomas progresinis mokesčio tarifas, kuris didėja kartu su apmokestinamomis pajamomis.
 
2024 m. pajamų mokesčio tarifai

Pajamos

Mokesčio tarifas

Mažiau nei 11 604 EUR

0 %

11 604 – 66 760 EUR

nuo 14 % iki 42 %

66 761 – 277 825 EUR

42 %

Daugiau nei 277 826 EUR

45 %

2023 m. pajamų mokesčio tarifai

Pajamos

Mokesčio tarifas

Mažiau nei 10 908 EUR

0 %

10 909 – 62 809 EUR

nuo 14% iki 42%

62 810 – 277 825 EUR

42 %

Daugiau nei 277 826 EUR

45 %

Pagal Vokietijos įstatymus, asmenims, kurie dirba pagal darbo sutartį, darbdavys išskaičiuoja iš darbo užmokesčio pajamų mokestį ir kitas įmokas, sumokėdamas jas į valstybės iždą.

Iš gautų pajamų nuskaičiuojamas pajamų mokestis, nacionalinio draudimo įmokos, solidarumo mokestis ir bažnyčios mokestis.

Socialinio draudimo įmokos 

Bet kokios Vokietijoje gautos pajamos, susijusios su darbu yra apmokestinamos privalomo socialinio draudimo įmokomis. Privalomo socialinio draudimo įmokas sudaro:

 • Sveikatos draudimas; 
 • Pensijų draudimas;
 • Ilgalaikės priežiūros draudimas;
 • Nedarbo draudimas.

Paprastai socialinio draudimo įmokos būna dalijamos tarp darbuotojo ir darbdavio. Darbdavys dažniausiai moka 50 %. Įmokų dalis būna išskaičiuota iš darbo užmokesčio  ir pervedama atitinkamoms organizacijoms. Bendra socialinio draudimo įmoka paprastai sudaro apie 20–22 % asmens atlyginimo. Deklaruojant pajamas Vokietijoje nėra galimybės susigrąžinti socialinio draudimo įmokų.

Solidarumo priemoka
Šis 5,5 % mokesčio priedas, dažnai sutrumpintai vadinamas „ Soli “ ir yra mokamas nuo pajamų mokesčio. Nuo 2021 metų sausio mėnesio buvo smarkiai padidinta „ Solio“ riba, apmokestinant pajamų mokestį. Priemoka buvo panaikinta beveik 90 % mokesčių mokėtojų. Vieniši asmenys jį mokės tik tuo atveju, jei jų bendra pajamų mokesčio suma 2024 metais sieks 18 130 eurų ir daugiau.

Bažnyčios mokestis
Kai registruojate savo gyvenamą vietą Vokietijoje, Jūsų prašoma deklaruoti religiją. Jei paskelbiate save protestantu, kataliku ar žydu, turite sumokėti bažnyčios mokestį, kurį mokesčių inspekcija renka religinių organizacijų vardu Vokietijoje. Bavarijoje ir Baden -Viurtemberge šiuo metu jis sudaro 8 %, o visose kitose federalinėse žemėse – 9 %. Jei neturite deklaruotos religijos, bažnyčios mokesčio nemokėsite.

Teisingas mokesčių deklaravimas Vokietijoje

Dirbantieji Vokietijoje gali sumokėti iki 45 % mokesčių nuo gautų pajamų. Daugeliu atveju, deklaravę pajamas galite susigrąžinti ženklią sumokėtą pajamų mokesčio sumą. 

Vokietijoje mokesčių tarifai susituokusiems yra gerokai mažesni nei tarifai vienišiems  mokesčių mokėtojams. Grąžinamosios išmokos suma gali būti didesnė, jei esate susituokę ir teikiate šeimos deklaraciją dėl didesnės neapmokestinamo minimumo sumos, taikomos susituokusiems žmonėms. Jūsų sutuoktiniui ar sutuoktinei nebūtina gyventi ar dirbti Vokietijoje.
Savo klientams rekomenduojame pasitikrinti ar verta  pajamų mokesčių deklaraciją Vokietijos mokesčių institucijai pateikti kartu su sutuoktiniu(-e).

Yra daug aplinkybių, kurių dėka galite susigrąžinti ženkliai didesnę permokėtų pajamų mokesčių sumą, todėl būtina teisingai užpildyti pajamų mokesčių deklaraciją. Užpildę peržvelkite šį sąrašą aplinkybių, dėl kurių galite susigrąžinti didesnę permokėtų mokesčių sumą iš Vokietijos:

 • Jūsų metinės pajamos buvo mažesnės už neapmokestinamą minimumą;
 • Dirbote keliose darbovietėse vienu metu;
 • Jums buvo taikoma neteisinga mokesčių klasė;
 • Finansiškai rėmėte tėvus ar kitus išlaikytinius gimtojoje šalyje;
 • Vedėte dvigubą namų ūkio apskaitą ir Vokietijoje mokėjote už būsto nuomą;
 • Mokėjote už skrydžius į ir iš Vokietijos;
 • Patyrėte su darbu susijusių išlaidų, kaip kad kelionės nuo gyv. vietos iki darbo vietos; darbo rūbai ir / ar batai; kitos darbui reikalingos priemonės. 

D.U.K. (dažniausiai užduodami klausimai)

 „Tax Back Solution” viada stengiasi sugrąžinti savo klientams tiek permokėtų pajamų  mokesčių, kiek tai yra įmanoma teisiškai. Sugrąžinama mokesčių suma priklauso nuo tokių veiksnių, kaip:

 • Jūsų šeimyninė padėtis.
 • Jūsų uždarbis.
 • Ar patyrėte kokių nors išlaidų susijusių su darbu Vokietijoje.
 • Kiek ilgai dirbote.

Vidutinė grąžinama suma: 1300 EUR

 • Jei keliavote iš Vokietijos į gimtąją šalį ir atgal (lėktuvu arba automobiliu), turėtos išlaidos gali būti įtrauktos į Jūsų mokesčių deklaraciją.

 • Jei Jūsų darbdavys nemokėjo už keliones nuo gyvenamosios vietos Vokietijoje iki darbo vietos Vokietijoje, tuomet patirtas išlaidas galite įtraukti į savo mokesčių deklaraciją.
 • Jei darbo metu Vokietijoje mokėjote būsto nuomą, turėtos išlaidos gali būti įtrauktos į Jūsų mokesčių deklaraciją.
 • Jei Jūs turite vaiką, kuris studijuoja ir Jūs mokate už jo / jos studijas, patirtas išlaidas galite įtraukti į savo mokesčių deklaraciją.
 • Jei turite vaiką iki 14 metų imtinai ir turėjote išlaidų jo priežiūrai (darželis, užklasinė veikla, auklės paslaugos), turėtas išlaidas galite įtraukti į savo mokesčių deklaraciją.
 • Jei dirbate / dirbote Vokietijoje ir esate / buvote studentas(-ė) bei mokėjote už studijas, patirtas išlaidas galite įtraukti į savo mokesčių deklaraciją. 

Vokietijoje, kaip ir daugelyje šalių, yra dviejų tipų mokesčiai, t.y. gyventojų pajamų mokesčiai ir socialinio draudimo mokesčiai. Socialiniai draudimo mokesčiai yra negrąžinami. Susigrąžinti galite permokėtus pajamų mokesčius. Pavyzdžiui, jei Jūsų  uždirbta pajamų suma per 2022 metais buvo iki 10347 Eur ir mažiau atskaičiavus neapmokestinamą pajamų dydį, tuomet galite susigrąžinti visus sumokėtus pajamų mokesčius. 

LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG forma apie Jūsų pajamas per mokestinius metus Vokietijoje iš visų darbdavių.  Tai oficiali valstybinė forma, kurią Jūs gaunate iš savo darbovietės, pasibaigus mokestiniams metams. Jei šios formos neturite – PASKUTINIAI ALGALAPIAI iš visų darbdavių;

Pažyma EU-EWR( ES/EEE)* patvirtinta VMI.  Pažymoje nurodomos Jūsų  ir Jūsų sutuoktinio-(ės) s turėtos pajamos Lietuvoje.

Trūkstamus dokumentus galime padėti gauti iš Jūsų darbdavio ir pradėti mokesčių deklaravimo / grąžinimo procesą. Kreipkitės į mus ir mes padėsime surasti / surinkti  reikiamus, trūkstamus dokumentus.

Paslaugos mokestis yra 10 % nuo grąžintos sumos, bet ne mažiau nei 50 EUR už kiekvienus mokestinius metus. Deklaracijos be grąžinamos sumos (nulinės deklaracijos) pateikimo kaina – 50 EUR.

Netaikome išankstinio paslaugos mokesčio. Paslaugos mokestis už sugrąžintus permokėtus pajamų  mokesčius mokamas proceso pabaigoje, kai jus gaute sugrąžintą sumą į savo banko sąskaitą.

Permokėti pajamų mokesčiai iš Vokietijos mokesčių institucijos (Finanzamt) bus sugrąžinti tiesiogiai į Jūsų banko sąskaitą. Kitaip tariant, pinigai nepervedami į mūsų įmonės sąskaitą.

Permokėtų pajamų mokesčių grąžinimas iš Vokietijos neturi jokio įtakos Jūsų ateities darbui Vokietijoje. Jums, kaip Vokietijos valstybės mokesčių mokėtojui, priklauso teisė susigrąžinti pajamų mokesčių permoką.

Vokietijoje, kaip ir daugelyje šalių, yra dviejų tipų mokesčiai, t.y. gyventojų pajamų mokesčiai ir socialinio draudimo mokesčiai. Kas yra socialinio draudimo mokesčiai? Tai  įmokos į pensijų fondą, ligonių kasas ir t.t.  Mokesčių deklaravimas Vokietijoje susijęs tik su pajamų mokesčiais. Socialinio draudimo mokesčiai yra neliečiami, todėl susigrąžinus permokėtus pajamų mokesčius Jūsų pensija nenukentės.

Lohnsteuerklasse I. Suteikiama:
– Nesusituokusiems/išsiskyrusiems mokesčių mokėtojams;
– Susituokusiems, bet ilgą laiką gyvenantiems  atskirai asmenims
– Asmenims, jei vienas iš sutuoktinių negyvena Vokietijoje;
– Našliams / našlėms.

Lohnsteuerklasse II. Suteikiama:
– Tos pačios kategorijos kaip Lohnsteuerklasse I Vokietijos gyventojams, tačiau turintiems vienišų tėvų statusą.

Lohnsteuerklasse III. Suteikiama:

 • Mokesčių mokėtojams, kurie yra susituokę arba turi registruotą partnerystę, bet jų pajamos labai skiriasi (įskaitant sutuoktinio/-ės gaunamas pajamas kitoje šalyje, ne Vokietijoje). 
 • Ši klasė taip pat gali būti taikoma, jei vienas iš sutuoktinių dirba ir gauna pajamas, o kitas nedirba ir negauna pajamų. 

Lohnsteuerklasse IV. Suteikiama:

–  Gyventojams, kurie  yra susituokę arba turi registruotą partnerystę, bet jų pajamos yra maždaug tokio pačio dydžio.

Lohnsteuerklase V suteikiama:

– Gyventojams, susituokusiems arba turintiems registruotą partnerystę, į šią grupę įeina pilietis, kurio sutuoktinis turi dvigubą apmokestinimo bazę, jeigu šiam asmeniui priskiriama III klasė.

Lohnsteuerklasse VI . Suteikiama:

– Asmenims, kurie dirba keliose įmonėse vienu metu.

2023 metais neapmokestinamas pajamų dydis turintiems mokesčių klasę I, IV, V ir VI yra 10 347 Eur, turintiems mokesčių III mokesčių klasę – 21 264 Eur.

Gyventojų pajamų mokestis Vokietijoje yra nuo 14 % iki 45 %.  Asmenims, mokantiems mokesčius pagal  I, IV, V ir VI, kurių  metinės pajamos yra nuo 10 632 Eur iki 61 971 Eur,  taikomas 14-42 % gyventojų pajamų mokestis. Jeigu metinės pajamos yra nuo 61 971 Eur iki 277 825 Eur taikomas 42 % gyventojų pajamų mokestis. Jeigu metinės pajamos yra 277 825 Eur ir daugiau, taikomas 45 % gyventojų pajamų mokestis.

Asmenis, mokantiems mokesčius pagal  III mokesčių klasę, kurių  metinės pajamos yra nuo 21 264 Eur iki 123 942, taikomas 14 – 42 % gyventojų pajamų mokestis. Jeigu metinės pajamos yra nuo 123 942 Eur iki 555 650 Eur, taikomas 42 % gyventojų pajamų mokestis. Jeigu metinės pajamos yra 555 650 Eur ir daugiau, taikomas 45 % gyventojų pajamų mokestis.

Pajamų mokesčių deklaraciją privalote pateikti: 

– Jei Jūs turite individualią pašalpą (išimtis: invalidumo pašalpa). Dėl to darbdavys už Jus kiekvieną mėnesį moka šiek tiek mažesnį atlyginimo mokestį;

– Jei Jūs esate susituokęs (-usi) ir Jūsų partneris apmokestinamas kartu šeimos deklaracija, o Jūs turite III ir V arba IV mokesčių klasės derinį su koeficientu arba jei vienas iš Jūsų turi VI mokesčių klasę;

– Jei Jūs per mokestinius metus gavote daugiau nei 410 Eur darbo užmokestį pakeičiančių pašalpų, tokių kaip nedarbo išmoką, ligos išmoką, tėvystės išmoką ir t.t. Jei Jūs gaunate papildomų pajamų, nesusijusių su darbo užmokesčiu, kurios viršija 410 Eur, pavyzdžiui, nuomos pajamų;

– Jei Jūs vykdote individualią veiklą ir Jūsų gautos pajamos susijusios su darbo užmokesčiu nebuvo apmokestintos mokestinių metų eigoje;

– Jei Jūsų esate pensininkas ir Jūsų gaunamas darbo užmokesčio pajamos viršija bazinę pašalpą.

– Taip pat turite pateikti mokesčių deklaraciją, jei mokesčių inspekcija Jūsų paprašys. Jei tada nepateiksite dokumentų per nustatytą terminą, rizikuojate sumokėti delspinigius ir gauti baudą.

Pajamų  mokesčių deklaraciją už  2022 m. metus  turite pateikti iki 2023 m. spalio 2 d. (o ne 2022 m. spalio 31 d., kaip buvo ankstesniais metais). Jeigu pajamų  mokesčių deklaraciją teiksite ne pats, o naudodamasis mokesčių konsultanto ar pajamų mokesčių asociacijos pagalba, tuomet  2022 metų deklaracijos  pateikimo terminas bus pratęstas iki 2024 m. liepos 31 d.

Pagrįstą nesutikimą su paruošta mokesčių apskaičiavimo ataskaita (Steuerbescheid) galima pateikti per vieną mėnesį nuo Steuerbescheid ataskaitos paruošimo.

Užsienio šalyje, ne Vokietijoje, gautoms pajamos  taikomas vadinamasis „Progressionsvorbehalt“ (progresavimo išlyga). Užsienyje gautos pajamos  įtraukiamos į Jūsų mokesčių tarifo apskaičiavimą ir apmokestinamos Vokietijoje dalinai. Užsienyje gautoms pajamos taikomas progresinis mokestis.

Dirbote Vokietijoje ir nesusigrąžinote mokesčių?

Susisiekite!

Atsiliepimai

Dalius

Labai ačiū už kvalifikuotą pagalbą ir malonų bendradarbiavimą. Atsiliepti galime tik labai gerai, todėl mielai rekomenduosime Jus draugams ir pažįstamiems, susiduriantiems su panašiais klausimais. Ataskaitos deklaravimui iš darboviečių užsakytos, lauksim 🙂

Adrija

Aiškiai, oparatyviai, maloniai. Labai geras aptarnavimas, atsakingas požiūris. Ačiū!

Tadas

Dar kartą ačiū už profesionalią bei nuostabią pagalbą. Jūsų kolektyvas super!!! Linkėjimai

Raminta

Esu labai patenkinta Tax Back Solution paslaugomis. Mokesčius sugrąžino gana greitai, prieš kiekvieną veiksmą buvau informuojama telefonu ir el. paštu.
Labai dėkoju Jums IR ŽADU REKOMENDUOTI VISIEMS DRAUGAMS 🙂

Susijęs turinys apie mokesčių susigrąžinimą

Minimalus ir vidutinis atlyginimas Vokietijoje 2024-aisiais

Įstatymais nustatytas minimalus darbo užmokestis yra žemiausia darbuotojų atlyginimo riba Vokietijoje. Tai reiškia, kad niekam neleidžiama uždirbti mažiau – nesvarbu, kurioje pramonės šakoje ir...

Mokesčių deklaravimas Vokietijoje: viskas ką reikia žinot

Daugeliui 2023-ieji metai buvo pažymėti infliacija. Visų tikslas deklaravus pajamas Vokietijoje už 2023 – susigrąžinti kaip galima didesnę mokesčių permoką. Mokesčių deklaravimas Vokietijoje yra...

LKW vairuotojų maistpinigiai ir kitos kompensacijos Vokietijoje

  Dauguma asmenų dirbti į užsienį išvyksta pagal tolimųjų reiso darbuotojo profesiją. Vairuodami sunkvežimį neišvengiamai išleisite pinigų, ypač jei važiuojate dideliais atstumais. Todėl daugelio...

REGISTRACIJOS ANKETA MOKESČIŲ GRĄŽINIMUI IŠ
VOKIETIJOS

REGISTRACIJOS ANKETA
KINDERGELD

Kokie dokumentai reikalingi Kindergeld išmokai gauti?

 • Tarptautinė vaiko(-ų) gimimo liudijimo forma A iš metrikacijos skyriaus;
 • Tarptautinė santuokos liudijimo forma B;
 • Vaiko(-ų) asmens tapatybės kortelės kopija/-os (jei turi);
 • Abiejų tėvų asmens dokumentų kopijos;
 • Lohnsteuerbescheinigung formos kopija (formą išduoda darbdavys);
 • Algalapiai;
 • Darbo sutarties Vokietijoje kopija;
 • Pažyma apie šeimos deklaruotą gyvenamąją vietą arba šeimos sudėties pažyma iš seniūnijos (svarbu, kad asmens, kuris dirba Vokietijoje ir vaikų, už kuriuos tvarkomos išmokos, gyvenamoji deklaruota vieta būtų bendra);
 • Jei vaiko amžius 18-25 metai, reikalinga pažyma iš mokymosi įstaigos (su tikslia mokslų pradžios ir numatomos pabaigos data), patvirtinanti, kad vaikas mokosi;
 • Pažyma apie registruotą gyvenamosios vietos adresą Vokietijoje (Anmeldung). Jei neturite šio dokumento, pateikite tikslų adresą Vokietijoje;
 • Būsto nuomos Vokietijoje sutarties kopija (Mietvertrag).

Kokie dokumentai reikalingi E106 (S1) / E104 formoms gauti?

 • Paso/ tapatybės kortelės kopija;
 • Paskutinis turimas algalapis.
comment

Jūsų užklausa

sėkmingai gauta!

Susisieksime su Jumis artimiausiu metu

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.