...

Mokesčių grąžinimas iš Suomijos

550 EUR

Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Mokesčių konsultacijos yra nemokamos

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio

550 EUR

Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Konsultacijos yra nemokamos

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio.

Dirbate ar dirbote Suomijoje? Nepalikite permokėtų mokesčių ir Jums priklausančių pinigų nesusigrąžintų, atgaukite juos dabar! Su mumis mokesčių grąžinimas iš Suomijos yra ranka pasiekiamas.

Kaip susigrąžinti mokesčius iš Suomijos:

 1. Užpildykite registracijos formą.
 2. Gavę Jūsų registracijos duomenis, susisieksime su Jumis per vieną darbo dieną ir aptarsime Jūsų situacijai aktualius niuansus, mokesčių deklaracijai būtinų dokumentų poreikį.
 3. Atsiųsime Jums registracijos formas ir visus reikiamus dokumentus pasirašymui.
 4. Užpildytus ir pasirašytus dokumentus išsiųskite mums registruotu paštu, adresu: Tax Back Solution Vytauto pr. 27-324, Kaunas LT44352 arba atneškite į artimiausią Tax Back Solution atstovybę.
 5. Gavę registracijos anketą, informuosime Jus el. paštu apie tai, kad pradedamas mokesčių susigrąžinimas iš Suomijos.
 6. Suomijos mokesčių institucija sugrąžintus mokesčius išmokės tiesiogiai į Jūsų sąskaitą. Gavę pinigus turite susisiekti su „Tax Back Solution“ įmone ir sumokėti numatytą paslaugos mokestį.

Mokesčių susigrąžinimas iš Suomijos. Reikalingi dokumentai:

Kiekvienas mokesčių mokėtojas, kurio pajamų šaltinis – darbas Suomijoje, turi teisę susigrąžinti dalį pajamų mokesčio permokos už pastaruosius metus. Pajamų deklaravimui prireiks šių dokumentų:
1. paso / asmens tapatybės kortelės kopija;
2. Dokumentai apie Jūsų gautas pajamas:
⏺ VEROILMOITUS 2023 forma
⏺ VEROTUSPÄÄTÖS forma, jeigu grąžinimas vykdomas už 2020, 2021, 2022 mokestinius metus.
3. Banko sąskaitą patvirtinantis dokumentas iš banko su darbuotojo antspaudu ir parašu, ne senesnis nei 6 mėnesiai (originalas).

Mokesčių grąžinimas Suomijoje. Kiek trunka grąžinimas?

Pateikus dokumentus „Tax Back Solution“ komandai, permoka už pajamų mokestį Suomijoje grąžinama per 3–4 mėnesius. Numatytą paslaugos mokestį turėsite sumokėti tik tuomet, kai gausite pinigus į asmeninę banko sąskaitą.

PASTABA: Nurodytas laikotarpis yra orientacinis, dažniausiai praktikoje pasitaikantis terminas, kuris gali nesutapti su Jūsų individualiu mokestinių permokų grąžinimo atveju. Mokesčių grąžinimo terminas priklauso nuo užsienio mokesčių institucijos darbo spartos ir Jūsų pateiktų dokumentų. Kiekvienas atvejis individualus.

Mokesčių susigrąžinimas iš Švedijos. Kiek kainuoja?

 • 10 % nuo grąžintos sumos, bet ne mažiau nei 45 EUR už kiekvienus mokestinius metus.
 • Papildomas mokestis – 12 EUR už kiekvieną rastą dokumentą.
 • Deklaracijos be grąžinamos sumos pateikimas (nulinės deklaracijos) – 45 EUR.

Mokesčių grąžinimas iš Suomijos

Mokestiniai metai Suomijoje trunka nuo sausio 1 iki gruodžio 31 d. Asmenys, kurie dirba ir gauna pajamas Suomijoje, moka dviejų tipų mokesčius – socialinio draudimo ir pajamų. Mokesčių  mokėtojai, mokėję pajamų mokestį pagal standartinį tarifą gali pretenduoti į pajamų mokesčio grąžinimą, jei yra susidariusi permoka.

Mokesčių grąžinimas iš Suomijos

Grąžintina suma

Mokesčių gražinimas
iš Suomijos

Mokesčiai, mokami Suomijoje

Pajamos, gautos iš darbo santykių Suomijoje yra apmokestinamos socialinio draudimo įmokomis ir pajamų mokesčiu.

Socialinio draudimo įmokas turi mokėti ir darbdavys, ir darbuotojas. Didžioji naštos dalis tenka darbdaviui. Darbdaviai socialinei apsaugai sumoka 20 % darbuotojo bruto atlyginimo. Jei darbo užmokestis didėja ir viršija 2 197 500 eurų, procentas padidėja iki 21,55 %.

 • Pensijų sistema –17,40 %;
 • Sveikatos draudimas –1,34 %;
 • Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų – 0,7 %; 
 • Bendras gyvybės draudimas – 0,06 %; 
 • Nedarbo draudimas – 0,5 % nuo pirmųjų 2 197 500 eurų ir 2,05 % viršijant šią ribą. Už darbuotojus vyresnius nei 65 metai nedarbo draudimas nemokamas.

Darbuotojo socialinio draudimo įmokos yra nuo 9,18 % iki 10,36 % nuo gautų pajamų.

 • Pensijų sistema – 7,15 % 17–52 ir 63–67 metų darbuotojams arba 8,65 % 53–62 metų darbuotojams;
 • Nedarbingumo atostogos – 1,71 % (darbuotojams, kurių darbo užmokestis yra 14 766 EUR ir didesnis), arba 0,53 % (tiems, kurių darbo užmokestis mažesnis nei 14 766 EUR);
 • Nedarbo draudimas – 1,50 % (17 metų ir vyresniems darbuotojams).

Pajamų mokestis

Pajamų mokesčiai Suomijoje skirstomi į tris skirtingas kategorijas: valstybiniai mokesčiai, savivaldybės mokesčiai ir bažnyčios mokesčiai.

Valstybiniai mokesčiai yra progresiniai ir priklauso nuo gautų pajamų  dydžio:

 • Mažiau nei 19 900 € – 0 %;
 • Nuo 19 900 EUR iki 29 700 EUR – 19 %;
 • Nuo 29 700 EUR iki 49 000 EUR – 30,25 %;
 • Nuo 49 000 EUR iki 85 800 EUR – 34 %;
 • Daugiau nei 85 800 EUR – 44 %.

Vietiniai mokesčiai, nustatyti savivaldybės, kurioje gyvenama yra fiksuoto tarifo ir taikomi visoms gautoms pajamoms. Vietos mokesčio tarifas paprastai būna 4,36–10,86 % .  
Dviejų valstybinių bažnyčių – Suomijos evangelikų liuteronų ir Suomijos stačiatikių bažnyčios nariai, priklausomai nuo savivaldybės, moka vidutiniškai apie 1,4 % bažnyčios mokesčio.

Mokesčių mokėtojams, kurie Suomijoje gyvena ir dirba iki 6 mėnesių yra taikomas specialus fiksuotas 35 % pajamų mokestis. Mokant fiksuotą 35 % mokesčių tarifą, asmuo negauna preliminarios mokesčių deklaracijos ir jam nereikia deklaruoti pajamų Suomijoje. Tokiu atveju nėra teisės pretenduoti į mokesčių permokos grąžinimą.

Nuo 2014 m. pradžios, jei tenkinami tam tikri kriterijai, ne nuolatiniai gyventojai turi teisę keiptis į mokesčių inspekciją (Vero Skaitt), jog 35 % mokesčių tarifas būtų pakeistas į progresinį mokesčių tarifą. Progresinio mokesčio tarifas ne nuolatiniams gyventojams būna apskaičiuojamas pagal jų pasaulines pajamas. Tokiu atveju asmuo turi pateikti Suomijos mokesčių institucijai informaciją apie jų pajamas, gautas visame pasaulyje (tarkim, gimtojoje šalyje, jei joje gavo pajamų), taikant progresinį mokestį.

Teisingas mokesčių deklaravimas Suomijoje

Pasibaigus mokestiniams metams, kasmet kovo–balandžio mėnesių eigoje Suomijos mokesčių institucija (Vero Skatt) paruošia pradines mokesčių deklaracijas už praėjusius metus. Pirminėje deklaracijoje nurodoma automatiškai apskaičiuota grąžinama suma arba mokėtina mokesčių suma (jei mokestinių metų eigoje buvo sumokėta per mažai mokesčių). 

Gavus pradinę mokesčių deklaraciją, kiekvienam mokesčių mokėtojui pirmiausia rekomenduojame pasitikrinti ar Jūsų darbdavys / -iai perdavė teisingą informaciją Suomijos mokesčių institucijai. Taip pat atkreipkite dėmesį į šiuos punktus:

 • Gautų pajamų sumą;
 • Sumokėtų mokesčių sumą;
 • Per mokestinius metus išdirbtą periodą ir dirbtų mėnesių skaičių. 

Šiose vietose dažniausiai pasitaiko klaidos Suomijos mokesčių institucijos paruoštuose preliminariose deklaracijoje. 

Norint atlikti korekcijas preliminarioje pajamų deklaracijoje, tą svarbu padaryti iki tam tikros datos. Datą galima rasti pajamų deklaracijoje. Pavyzdžiui, keitimus 2023 metų deklaracijoje bus galima atlikti iki 2024 gegužės 7, 14 arba 21 dienos. Jei manote, kad  gautoje pirminėje mokesčių deklaracijoje viskas gerai, jos nekoreguojate ir nepildote papildomais duomenimis, tuomet jos nereikia grąžinti Suomijos mokesčių institucijai.

Pasikeitus Jūsų adresui ar išvykus iš šalies apie pasikeitimus būtina informuoti atsakingas Suomijos institucijas. Kitu atveju negausite laiškų su svarbia informacija, kaip kad preliminari mokesčių deklaracija. Svarbu žinoti, kad pajamų mokesčių deklaracijos pateikimas yra gana sudėtingas procesas, kadangi neteisingai užpildžius mokesčių deklaraciją, gali būti skiriamos baudos ar skaičiuojami delspinigiai. Rekomenduojame mokesčių grąžinimo procesą patikėti savo srities profesionalams. 

Banko sąskaitos pateikimas Suomijos mokesčių institucijai

Jei gavus preliminarią mokesčių deklaraciją manote, kad ji teisinga ir nenorite atlikti jokių korekcijų, tuomet būtina priduoti savo banko sąskaitos duomenis Suomijos mokesčių institucijai, jog gautumėte mokesčių permoką. Galite kreiptis į mus, jog pagelbėtume užregistruoti Jūsų asmeninę banko sąskaitą Suomijos mokesčių institucijoje.

D.U.K. (dažniausiai užduodami klausimai)

Pinigus galima gauti į pasirinktą banko sąskaitą. Jei sąskaita ne suomiška, norint ją užregistruoti, bus būtina pateikti dokumentus, įrodančius, kad esate banko sąskaitos savininkas, iš savo banko. Dokumentas turi būti originalus, su banko darbuotojo antspaudu ir parašu bei ne senesnis nei 6 mėnesiai.

Tokias atvejais svarbu, jog asmuo turėtų suomišką identifikacijos numerį henkilötunnus. Tuomet siunčiame užklausą į VERO SKATT instituciją ir bandome gauti informaciją kiekvieno asmens individualiu atveju.

Jei patikrinus matote, jog informacija teisinga ir nenorite atlikti jokių korekcijų, nieko daryti nereikia. Tokiu atveju Suomijos mokesčių institucija traktuos, jog duomenis patvirtinote.

Nėra vienos nustatytos tikslios datos, tačiau mokėjimai paprastai atliekami periodiškai nuo liepos iki gruodžio mėnesio. Jei nurodytu periodu pervedimo negavote, gali būti individuali priežastis ir kiekvieną atvejį reikia tikrinti (galbūt nesate užregistravęs savo banko sąskaitos.

Dirbote Suomijoje ir nesusigrąžinote mokesčių?

Susisiekite!

Atsiliepimai

Dalius

Labai ačiū už kvalifikuotą pagalbą ir malonų bendradarbiavimą. Atsiliepti galime tik labai gerai, todėl mielai rekomenduosime Jus draugams ir pažįstamiems, susiduriantiems su panašiais klausimais. Ataskaitos deklaravimui iš darboviečių užsakytos, lauksim 🙂

Adrija

Aiškiai, oparatyviai, maloniai. Labai geras aptarnavimas, atsakingas požiūris. Ačiū!

Tadas

Dar kartą ačiū už profesionalią bei nuostabią pagalbą. Jūsų kolektyvas super!!! Linkėjimai

Raminta

Esu labai patenkinta Tax Back Solution paslaugomis. Mokesčius sugrąžino gana greitai, prieš kiekvieną veiksmą buvau informuojama telefonu ir el. paštu.
Labai dėkoju Jums IR ŽADU REKOMENDUOTI VISIEMS DRAUGAMS 🙂

REGISTRACIJOS ANKETA MOKESČIŲ GRĄŽINIMUI IŠ
SUOMIJOS

REGISTRACIJOS ANKETA VAIKO PINIGAMS IŠ SUOMIJOS

Kokie dokumentai reikalingi Suomijos vaiko pinigams gauti?

 • Asmens dokumento kopija;
 • Santuokos liudijimo kopija;
 • Vaiko (ų) gimimo kopijos;
 • Darbo sutarties kopijos.
comment

Jūsų užklausa

sėkmingai gauta!

Susisieksime su Jumis artimiausiu metu

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.