...

Mokesčių grąžinimas iš Švedijos

8600 SEK
Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Mokesčių konsultacijos yra nemokamos

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio.

8600 SEK

Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Konsultacijos yra nemokamos

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio.

Dirbate ar dirbote Švedijoje per paskutinius 5 metus? Nepalikite permokėtų mokesčių ir Jums priklausančių pinigų nesusigrąžintų, atgaukite juos dabar! Su mumis mokesčių grąžinimas iš Švedijos yra ranka pasiekiamas.

Kaip susigrąžinti mokesčius iš Švedijos:

 1. Užpildykite registracijos formą.
 2. Gavę Jūsų registracijos duomenis, susisieksime su Jumis per vieną darbo dieną, informuodami apie mokesčių deklaracijai būtinus dokumentus ir kitą aktualią informaciją.
 3. Atsiųsime Jums registracijos formas ir visus reikiamus dokumentus pasirašymui.
 4. Užpildytus ir pasirašytus dokumentus išsiųskite mums registruotu paštu Tax Back Solution Vytauto pr. 27-324, Kaunas LT44352 arba atneškite į artimiausią Tax Back Solution atstovybę.
 5. Gavę registracijos anketą, informuosime Jus el. paštu apie permokėtų mokesčių grąžinimo proceso pradžią.
 6. Švedijos mokesčių institucija sugrąžintus mokesčius išmokės tiesiogiai į Jūsų sąskaitą. Gavę pinigus turite susisiekti su „Tax Back Solution“ įmone ir sumokėti numatytą paslaugos mokestį.

Mokesčių susigrąžinimas iš Švedijos. Reikalingi dokumentai:

 1. Paso/asmens tapatybės kortelės kopija;
 2. Švediškas asmens identifikavimo numeris „Person-/Organisationsnummer”;
 3. Dokumentai apie Jūsų gautas pajamas:
  • Specification till Inkomstadeklaration 1 (originali);
  • Preliminar skattentrakning till inkomstadeklaration 1 (originali);
  • Inkomstadeklaration 1 (originali);
  • paskutiniai algalapiai iš visų darbdavių;
 4. Banko sąskaitą patvirtinantis dokumentas iš banko su darbuotojo antspaudu, ne senesnis nei 6 mėnesiai (originalas).

Neturite visų reikiamų dokumentų? Kreipkitės į mus – mielai jums patarsime, kaip gauti trūkstamus dokumentus.

Mokesčių grąžinimas iš Švedijos. Kiek laiko tai trunka?

Pateikus visą aktualią informaciją ir reikalingus dokumentus „Tax Back Solution“ komandai, mokesčių susigrąžinimas Švedijoje įgyvendinamas per 3-4 mėn. 

PASTABA: Nurodytas laikotarpis yra orientacinis, dažniausiai praktikoje pasitaikantis terminas, kuris gali nesutapti su jūsų individualiu mokestinių permokų grąžinimo atveju. Mokesčių grąžinimo terminas priklauso nuo užsienio mokesčių institucijos darbo spartos ir jūsų pateiktų dokumentų. Kiekvienas atvejis individualus.

Mokesčių susigrąžinimas Švedijoje. Kiek kainuoja?

 • 10% nuo grąžintos sumos, bet ne mažiau nei 45 EUR už kiekvienus mokestinius metus.
 • Papildomas mokestis – 12 EUR už kiekvieną rastą dokumentą.
 • Deklaracijos be grąžinamos sumos pateikimas (nulinės deklaracijos) – 45 EUR.

Taikome 20% nuolaidą studentams, sutarties pasirašymo metu turintiems galiojantį LSP pažymėjimą.

Mokesčių grąžinimas iš Švedijos

Kas gali susigrąžinti mokesčius iš Švedijos?

Mokestiniai metai Švedijoje trunka nuo sausio 1 iki gruodžio 31 d. Asmenys, kurie dirba ir gauna pajamas Švedijoje, moka dviejų tipų mokesčius – socialinio draudimo ir pajamų. Mokesčių mokėtojai, mokėję pajamų mokestį pagal standartinį tarifą gali pretenduoti į pajamų mokesčio grąžinimą, jei yra susidariusi permoka.

Mokesčių mokėtojai, kurie mokėjo pajamų mokesčius pagal specialų 25 % mokesčių tarifą (SINK), negali susigrąžinti permokėto pajamų mokesčio.

Kas yra SINK?

SINK – tai mokesčių mokėjimo metodas, taikomas tik asmenims, atvykusiems dirbti į Švediją iš užsienio, kurie Švedijoje gyvena trumpiau kaip šešis mėnesius. Pagal SINK įstatymą, visos gautos pajamos yra apmokestinamos 25 %. Asmuo, mokantis mokesčius pagal SINK, neturi teisės pretenduoti į mokesčių permokos grąžinimą ir jam nereikia pateikti metinės pajamų deklaracijos Švedijoje.

Grąžintina suma

Mokesčių gražinimas
iš Švedijos

Mokesčių tipai Švedijoje

Pajamų mokestis Švedijoje (inkomstskatt) yra padalintas į savivaldybės mokestį (kommunalskatt) ir nacionalinį mokestį (statlig skatt). Savivaldybės mokesčio tarifas skiriasi priklausomai nuo savivaldybės, kurioje yra gyvenama, tačiau vidurkis sudaro 32,28 %.

Nacionalinis mokesčio tarifas yra progresinis:

 • Uždirbus pajamas nuo 0 iki 523 200 Sek – 0 %;
 • Uždirbus pajamas nuo 523 200 Sek ir daugiau – 20 %.

Darbuotojams, kurie nėra Švedijos rezidentai (gyvena Švedijoje mažiau nei 6 mėnesius per metus), taikomas specialus 25 % mokesčių tarifas (SINK). 

Socialinio draudimo įmokos Švedijoje sudaro 31,42 % darbuotojo darbo užmokesčio.

Darbuotas valstybiniam pensijų fondui privalo mokėti 7 % nuo gautų pajamų.

Teisingas mokesčių deklaravimas Švedijoje

Pasibaigus mokestiniams metams, kasmet kovo mėnesio eigoje Švedijos mokesčių institucija (Skatteverket) paruošia pradines mokesčių deklaracijas už praėjusius metus. Pirminėje deklaracijoje nurodoma automatiškai apskaičiuota grąžinama suma arba mokėtina mokesčių nepriemoka (jei mokestinių metų eigoje buvo sumokėta per mažai mokesčių). 

Gavus pradinę mokesčių deklaraciją, kiekvienam mokesčių mokėtojui pirmiausia rekomenduojame pasitikrinti ar Jūsų darbdavys / -iai perdavė teisingą informaciją Švedijos mokesčių institucijai. Taip pat atkreipkite dėmesį į šiuos punktus:

 • Gautų pajamų sumą;
 • Sumokėtų mokesčių sumą;
 • Per mokestinius metus išdirbtą periodą ir dirbtų mėnesių skaičių. 

Šiose vietose dažniausiai pasitaiko klaidos Švedijos mokesčių institucijos paruoštuose preliminariose deklaracijoje. 

Pasikeitus Jūsų adresu ar išvykus iš šalies apie pasikeitimus būtina informuoti atsakingas Švedijos institucijas. Kitu atveju negausite laiškų su svarbia informacija, kaip kad preliminari mokesčių deklaracija. Nepateikus deklaracijos iki nurodytos datos, bus taikoma piniginė bauda už vėlavimą deklaruoti. Paprastai deklaraciją reikia pateikti pasibaigus mokestiniams metams iki gegužės 2 d. Jei asmuo mato, kad to nespės padaryti, galima kreiptis į Švedijos mokesčių inspekciją, jog pateikimo terminas būtų pratęstas. Dažniausiai suteikiama dar keletas mėnesių paruošti ir atsiųsti deklaraciją.

Svarbu žinoti, kad pajamų mokesčių deklaracijos pateikimas yra gana sudėtingas procesas, kadangi neteisingai užpildžius mokesčių deklaraciją arba jos nepateikus, gali būti skiriamos baudos ir skaičiuojami delspinigiai. Rekomenduojame mokesčių grąžinimo procesą patikėti savo srities profesionalams. 

Banko sąskaitos pateikimas Švedijos mokesčių institucijai

Jei gavus preliminarią mokesčių deklaraciją manote, kad ji teisinga ir nenorite atlikti jokių korekcijų, tuomet būtina priduoti savo banko sąskaitos duomenis Švedijos mokesčių institucijai, jog gautumėte mokesčių permoką. Galite kreiptis į mus, kad pagelbėtume užregistruoti Jūsų asmeninę banko sąskaitą Švedijos mokesčių institucijoje.

D.U.K. (dažniausiai užduodami klausimai)

Pinigus galima gauti į pasirinktą banko sąskaitą. Jei sąskaita ne švediška, norint ją užregistruoti, bus būtina pateikti dokumentus, įrodančius, kad esate banko sąskaitos savininkas, iš savo banko. Dokumentas turi būti originalus, su banko darbuotojo antspaudu ir parašu bei ne senesnis nei 6 mėnesiai. Skenuoto dokumento Švedijos mokesčių institucija nepriima.

Taip, paprastai Švedijos mokesčių institucija aiškiai nustato datą, iki kurios turite jai nusiųsti pasirašytą deklaraciją (pvz. deklaracijos už 2020 metus grąžinimo terminas – iki gegužės 3 d.).

Pastaraisiais metais Švedijos mokesčių institucija asmenims, kurie laiku negrąžina pasirašytų deklaracijų, taiko 2500 sek baudą už vėlavimą. Jei turite grąžintiną mokesčių sumą, bauda bus nuskaičiuota nuo jos. Jei grąžinimo nėra, gali tekti sumokėti vėlavimo mokestį atskirai.

Taip, tai labai svarbu. Visi svarbūs dokumentai bus siunčiami tuo adresu, kurį paskutinį kartą užregistravote. Jei žinote, kad tuo adresu siunčiami pranešimai Jūsų nepasieks, tačiau norite juos gauti, būtinai nurodykite naują adresą. Dažnai pasitaiko, jog pirminių deklaracijų, kurias būtina pasirašius sugrąžinti Švedijos mokesčių institucijai, asmuo negauna vien todėl, kad jos siunčiamos adresu, kuriame jis / ji jau nebegyvena.

Tokiu atveju svarbu žinoti savo švedišką identifikacijos numerį. Tuomet siunčiame užklausas ir bandome išsiaiškinti asmens situaciją. Be minėto numerio Švedijos mokesčių institucija dažniausiai savo sistemose negali rasti duomenų apie asmenį.

Švedijoje kaip ir daugelyje šalių yra dviejų tipų mokesčiai: socialinio draudimo ir pajamų mokesčiai.

Padedame susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius. Socialinio draudimo mokesčių negrąžiname.

Jei asmuo pateikia deklaraciją iki nurodytos datos, kurią paskiria Švedijos mokesčių inspekcija (pvz. už 2022 m. pateikti deklaraciją reikia iki 2023 05 02) ir mokesčių inspekcija (Skatteverket)  neprašo patikslinti jokios informacijos, permokėtas pajamų mokestis sugrąžinamas per 2 – 3 mėn. Jei asmuo nepateikia deklaracijos laiku, permokos grąžinimas gali užtrukti iki 6 mėnesius.

Ne, šiuo atveju grąžinimo nėra, kadangi buvo mokamas minimalus pajamų mokestis.  Asmeniui, kuris mokėjo mokesčius pagal SINK metodą visus mokestinius metus, taip pat nereikia pateikti deklaracijos.

Švedijos mokesčių inspekcija (Skatteverket) pradeda siųsti preliminarias mokesčių deklaracijas pasibaigus mokestiniams metams nuo kovo vidurio iki balandžio vidurio.

Šiuo atveju asmeniui vis vien reikia pateikti deklaraciją iki nurodytos datos, o užregistruoti banko sąskaitą ir atgauti permoką galima vėliau. Svarbu nevėluoti pateikti deklaraciją, jog nebūtų taikomas vėlavimo mokestis.

Švedijos mokesčių inspekcija (Skatteverket) pateikia duomenis, kiek pajamų buvo uždirbta ir kiek mokesčių sumokėta preliminariame apskaičiavime, kuris būna siunčiamas kartu su mokesčių deklaracija.

Taip, jei asmuo neturi galimybės pateikti deklaracijos iki nurodyto termino, iki šio termino  jis turi susisiekti su Švedijos mokesčių inspekcija telefonu arba paštu, prašydamas, kad būtų pratęstas dokumentų pateikimo terminas. Švedijos mokesčių inspekcija (Skatteverket) informuos, iki kada bus pratęstas terminas.

Ne, asmenis, kurie nesinaudoja el. deklaravimo sistema, gali pateikti fizinius deklaravimo dokumentus paprastu paštu.

Tokiu atveju reiktų susisiektu su darbdaviu, jog jis ištaisytų neatitikimus, kuriuos padarė perduodamas duomenis Švedijos mokesčių inspekcijai (Skatteverket) apie uždirbtas pajamas ir sumokėtus mokesčius . Darbdaviui pateikus pakoreguotą informaciją, asmens duomenys bus atnaujinti Švedijos mokesčių inspekcijos sistemoje (Skatteverket).

Dirbote Švedijoje ir nesusigrąžinote mokesčių?

Susisiekite!

Atsiliepimai

Dalius

Labai ačiū už kvalifikuotą pagalbą ir malonų bendradarbiavimą. Atsiliepti galime tik labai gerai, todėl mielai rekomenduosime Jus draugams ir pažįstamiems, susiduriantiems su panašiais klausimais. Ataskaitos deklaravimui iš darboviečių užsakytos, lauksim 🙂

Adrija

Aiškiai, oparatyviai, maloniai. Labai geras aptarnavimas, atsakingas požiūris. Ačiū!

Tadas

Dar kartą ačiū už profesionalią bei nuostabią pagalbą. Jūsų kolektyvas super!!! Linkėjimai

Raminta

Esu labai patenkinta Tax Back Solution paslaugomis. Mokesčius sugrąžino gana greitai, prieš kiekvieną veiksmą buvau informuojama telefonu ir el. paštu.
Labai dėkoju Jums IR ŽADU REKOMENDUOTI VISIEMS DRAUGAMS 🙂
Mokesčių susigrąžinimas iš Švedijos

Susijęs turinys apie mokesčių susigrąžinimą

Kokiomis lengvatomis gali pasinaudoti dirbantys Švedijoje?

Mokesčių susigrąžinimas iš Švedijos – tai procesas, aktualus kiekvienam, deklaruojančiam pajamas šioje šalyje. Pateikęs informaciją apie gautas pajamas ir sumokėtus mokesčius, Švedijoje pajamas...

Pajamų deklaravimas ir mokesčių grąžinimas: kodėl susidaro mokesčių permoka?

Kas yra mokesčių permoka, kaip ji susidaro ir kokiu būdu susigrąžinti permokėtas lėšas? Pajamų deklaravimas – tai kasmetinė pareiga, aktuali kiekvienam mokesčių mokėtojui. Įprastai, pradėję nuo šalies...

Mokesčių deklaravimas Švedijoje – kur kas paprastesnis procesas, nei Jums gali atrodyti

Darbas Švedijoje, kaip ir bet kurioje kitoje valstybėje, lydimas metinės pareigos deklaruoti pajamas bei galimybės susigrąžinti permokėtus mokesčius. Pajamų (mokesčių) deklaravimas dirbantiems ar...

REGISTRACIJOS ANKETA MOKESČIŲ GRĄŽINIMUI IŠ
ŠVEDIJOS

Kokie dokumentai reikalingi E106 (S1) / E104 formoms gauti?

 • Paso/ tapatybės kortelės kopija;
 • Darbo sutarties kopija.
comment

Jūsų užklausa

sėkmingai gauta!

Susisieksime su Jumis artimiausiu metu

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.