...

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje

8654
NOK Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Mokesčių konsultacijos yra nemokamos

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio.

8654 NOK

Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Konsultacijos yra nemokamos

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio.

Dirbate ar dirbote Norvegijoje per paskutinius 3 metus? Nepalikite permokėtų mokesčių ir Jums priklausančių pinigų nesusigrąžintų, atgaukite juos dabar! Su mumis mokesčių grąžinimas Norvegijoje yra ranka pasiekiamas.

Kaip susigrąžinti mokesčius iš Norvegijos:

 1. Užpildykite registracijos formą.
 2. Gavę Jūsų registracijos duomenis, susisieksime su Jumis per vieną darbo dieną: atsiųsime registracijos anketą, aptarsime mokesčių grąžinimui aktualią informaciją ir reikalingų dokumentų poreikį (skattemelding, asmens tapatybės dokumentas ir kt.).
 3. Gavę užpildytą registracijos anketą kartu su preliminaria deklaracija (skattemelding), atsiųsime Jums išankstinę sąskaitą apmokėjimui. Sulaukę apmokėjimo, atliksime deklaracijos pirminį patikrinimą ir informuosime Jus el. paštu apie rezultatus ir galimus deklaracijos keitimus.
 4. Norvegijos mokesčių institucija sugrąžintus mokesčius išmokės tiesiogiai į Jūsų sąskaitą. Gavę pinigus turite susisiekti su „Tax Back Solution“ įmone ir sumokėti numatytą paslaugos mokestį.

Mokesčių grąžinimas iš Norvegijos. Reikalingi dokumentai:

 1. Mokesčių mokėtojams Norvegijoje, kuriems aktualus mokesčių grąžinimas iš Norvegijos – reikalingų dokumentų pateikimas. Mokesčių deklaracijai Norvegijoje būtini šie dokumentai:

  1. paso / asmens tapatybės kortelės kopija;
  2. Dokumentai apie Jūsų gautas pajamas:
   – SKATTEMELDING arba TAX RETURN FOR INCOME AND WEALTH TAX formos (originalai). Pirmasis preliminarių mokesčių deklaracijų už  2023 metus  išsiuntimas planuojamas 2024 kovo 7 d.
   – SKATTEOPPGJØR arba TAX ASSESSMENT forma, jei norite susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius už 2020, 2021 ir 2022 mokestinius metus.

  Mokesčių deklaravimui Norvegijoje reikalingus dokumentus galite rasti Norvegijos mokesčių institucijos – Skatteetaten paskyroje. Prie Jūsų asmeninės paskyros prisijungimas su MINI ID, BANKID ar kitomis priemonėmis, padėsime šiuos dokumentus rasti greičiau.

  Neturite visų reikiamų dokumentų? Kreipkitės į mus – mielai Jums patarsime, kaip gauti trūkstamus dokumentus.

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje

Mokesčių grąžinimas iš Norvegijos. Kiek tai kainuoja?

 • 350 NOK – deklaracijos pirminis tikrinimas. Patikrinimo metu įvertinsime  ar galima padidinti  jau apskaičiuotą grąžinamą sumą, ar nėra klaidų deklaracijoje, ar teisinga banko sąskaita ir t. t. Jeigu bus reikalingas tolimesnis deklaracijos tvarkymas, ši suma  bus užskaityta kaip avansinis mokestis. Pirminį  deklaracijos patikrinimą atliksime tik tuomet, kai  Jūs gausite preliminarią mokesčių deklaraciją į altinn sistemą ar popieriniu variantu.
  Paslaugos mokestis priklauso nuo to kokia suma  permokėtų pajamų  mokesčių Jums sugrįš po deklaracijos sutvarkymo / koregavimo ir išsiuntimo į Skatteetaten.
 • 500 NOK, kai grąžinama suma iki 5000 NOK.
 • 800 NOK, kai grąžinama suma 5001–15000 NOK.
 • 1200 NOK, kai grąžinama suma 15000–25000 NOK.
 • 1600 NOK, kai grąžinama suma 25001–30000 NOK.
 • 2000 NOK, kai grąžinama suma nuo 30001 NOK.
 • 500 NOK – skolos sumažinimas.
 • 500 NOK – banko sąskaitos teikimas Norvegijos mokesčių institucijai. Jei tvarkome Jūsų deklaraciją, sąskaitos pridavimas Skatteetaten nemokamas.
 • 350 NOK – patikrinimas ar verta atsisakyti / atsisakymas 25 % mokesčių kortelė (Kildeskatt) +  paslaugos mokestis nuo sugrąžintos sumos, jei atliksime deklaracijos koregavimą, ko pasekoje gausite didesnę suma nei apskaičiuos Skatteetaten.

Paslaugos mokestis skaičiuojamas už kiekvienus metus atskirai.

Taikoma 20 % nuolaida studentams, sutarties pasirašymo metu turintiems galiojantį LSP pažymėjimą. Nuolaida netaikoma pirminiam deklaracijos tikrinimui. 

Mokesčių susigrąžinimas iš Norvegijos. Kiek laiko užtrunka?

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje galimas už paskutinius 3 metus. Priklausomai nuo laikotarpio, už kurį deklaruojamos pajamos, mokesčių grąžinimo laikotarpis gali skirtis:

 • Jeigu permoka grąžinama už 2023 mokestinius metus, Norvegijos mokesčių inspekcija permokos pinigus išmokės nuo  2024 kovo 20 d.  iki gruodžio15 d. Permoka išmokama tik tuomet, kai Skatteetaten paruošia galutinę mokesčių deklaraciją.
 • Jeigu permoka grąžinama už 2020–2022 mokestinius metus, procesas trunka apie 3–4 mėn. nuo dokumentų ir informacijos pateikimo „Tax Back Solution“ įmonei.

PASTABA:
Nurodytas laikotarpis yra orientacinis, praktikoje dažniausiai pasikartojantis periodas, kuris gali nesutapti su Jums grąžinamų permokėtų mokesčių laikotarpiu. Mokesčių grąžinimo terminas priklauso nuo užsienio mokesčių institucijos darbo spartos ir Jūsų pateiktų dokumentų. Kiekvienas atvejis yra individualus.

Kas gali susigrąžinti mokesčius Norvegijoje?

Norvegijoje yra dviejų tipų mokesčiai: socialinio draudimo ir pajamų mokesčiai. Mokesčių mokėtojai, mokėję mokesčius pagal  tabelinę ar procentinę mokesčių atskaitymo kortelę, gali susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius. Susigrąžinus permokėtų pajamų mokesčius susigrąžinimas neturi jokios įtakos darbo stažui, pensijai ir t.t., nes socialiniai mokesčiai yra negrąžinami. Mokesčių mokėtojai, už praėjusius metus turėję 25 % (kildeskatt) mokesčių kortelę, taip pat gali susigrąžinti permokėtus pajamų  mokesčius, bet tik atsisakius 25 % mokesčių kortelės ir pasikeitus į įprastinė mokesčių kortelę. LABAI svarbu įsivertinti ir apsiskaičiuoti ar verta atsisakyti 25 % mokesčių kortelės.

 

Nuo 2019 metų Norvegijoje buvo įvesta supaprastinta apmokestinimo sistema darbuotojams iš užsienio (norvegiškai – kildeskatt, angliškai – PAYE- Pay As You Earn), kurie Norvegijoje dirba ir gyvena laikinai, t.y. iki 6 mėnesių.
Pagal naują tvarką asmeniui turinčiam „kildeskatt“ mokesčių nuskaitymo kortelę, nuo gautų pajamų ir atostoginių kiekvieną mėnesį yra nuskaičiuojamas fiksuotas 25 % mokestis. Jei gaunate išmokas iš NAV institucijos, pvz. bedarbio išmoką, biuletenį ir t.t., nuo jų nuskaičiuoja 50 % mokesčių. Nuo darbo užmokesčio, gaunamo už lapkričio mėnesį, nėra nuskaičiuojama perpus mažiau mokesčių, mokama 25 %. Mokesčių mokėtojas, turintis 25 % mokesčių kortelę, negali susigrąžinti permokėtų pajamų mokesčių. Asmuo, mokantis mokesčius pagal 25 % mokesčių kortelę negauna nei pirminės mokesčių deklaracijos – Skattemelding, nei galutinės mokesčių apskaičiavimo ataskaitos (Skatteopgjør).

SVARBU ŽINOTI

Jei turite ar turėjote 25 % mokesčių kortelę, galite jos atsisakyti. LABAI svarbu įsivertinti ir apsiskaičiuoti ar verta finansiškai atsisakyti 25 % mokesčių kortelės.

2021 metais turėtos 25 % kildeskatt galima atsisakyti iki 2024.12.31.
2022 metais turėtos 25 % kildeskatt galima atsisakyti iki 2025.12.31.
2023 metais turėtos 25 % kildeskatt galima atsisakyti iki 2026.12.31.
2024 turimos mokesčių kortelės galima atsisakyti bet kuriuo metu mokestinių metų eigoje, bet nevėliau kaip iki 2027.12.31.
Kas bus, jei atsisakysiu 25 % mokesčių kortelės už praėjusius metus?

 • Gausite pirminę mokesčių deklaraciją – Skattemelding;
 • Galėsite deklaracijoje įrašyti Jums priklausiančias mokesčių lengvatas;
 • Galėsite gauti permokėtų pajamų mokesčių grąžinimą arba mokesčių nepriemoką.

Kas bus, jei atsisakysiu 25 % mokesčių kortelės už einamuosius mokestinius metus?

Atsisakius 25 % mokesčių kortelės už einamuosius mokestinius metus jums bus priskirta įprastinė mokesčių kortelė. Jei turimą 25% mokesčių kortelę einamųjų metų eigoje pasikeisite į įprastinę, dar kartą atgal pasikeisti į 25% mokesčių kortelę tais pačiai metais jau nebegalėsite. Kitais metais 25 % mokesčių kortelės išdavimą Norvegijos mokesčių institucija vertins iš naujo.

Atvejai, kada nėra galimybės turėti 25 % mokesčių kortelės:

 • Jeigu planuojamos uždirbti pajamos bus didesnės nei 617 500 NOK per metus (2019 m.);
 • Jeigu dirbate jūroje arba naftos platformoje;
 • Jeigu dirbate Svalbard regione;
 • Jeigu dirbate valstybinį darbą;
 • Jeigu gaunate pajamas iš individualios veiklos, verslo ar kapitalo.

Grąžintina suma

Mokesčių gražinimas Norvegijoje

Mokesčiai, kuriuos mokate Norvegijoje

Pajamų mokesčio tarifai Norvegijoje. 

Norvegijoje pajamų mokestis yra padalintas į bazinį ir pakopinį mokestį, jog asmenims būtų taikomas progresinis apmokestinimas.

Norvegijoje pajamų mokesčio bazinis tarifas (alminnelig inntekt) sudaro 22 %. Gyvenantiems Finmarko arba Nord-Tromso komunose – 18,5 %. Pakopinis mokestis (trinnskatt) – tai progresinis mokesčių tarifas, pagrįstas keturiais lygiais, kuriuos paaiškinsime žemiau:

1 lygis. Už gautas pajamas iki 198 349 Nok Jums nereikia mokėti  pakopinio mokesčio.
2 lygis. Už gautas pajamas nuo 198 350 Nok iki 279 149 Nok taikomas 1,7 % pakopinis mokestis
3 lygis. Už gautas pajamas nuo 279 150 Nok iki 642 949 Nok taikomas 4 % pakopos mokestis. 
4 lygis.  Už gautas pajamas Nuo 642 950 Nok iki 926 799 Nok taikomas 13,5 % pakopos mokestis. Gyvenantiems Finmarko ir Nord-Tromso komunose šis pakopos mokesčio lygis sumažinamas iki 11,5 %. Visoms pajamoms nuo 926 800 Nok iki 1 499 999 Nok taikomas16,5 % pakopos mokestis.

Mokesčių mokėtojams, kurių pajamos viršija 1,5 mln. Nok, taikomos 17,5 %. Pastaraisiais metais numatytos gautų pajamų ribos buvo sumažintos, o mokesčių tarifai išliko tokie patys arba netgi šiek tiek padidėjo. Dideles pajamas gaunantiems asmenims mokesčiai gerokai padidėjo.

Socialinio draudimo Mokestis Norvegijoje

Pajamų mokestis dažnai gali pasirodyt didesnis nei yra iš tiesų, kadangi iš darbo užmokesčio kartu su pajamų mokesčiu yra atskaičiuojamos socialinio draudimo ar nacionalinio draudimo įmokos (trygdeavgiften).
Kaip ir pakopinio mokesčio atveju, nacionalinio draudimo įmokos apskaičiuojamos nuo Jūsų gautų pajamų. Tai yra Jūsų bendrosios  gautos pajamos prieš bet kokius atskaitymus.
Norvegijoje dauguma mokesčių mokėtojų moka 7,9 % įmokas nuo visų gautų pajamų. Nacionalinio draudimo įmokos tarifas buvo pamažintas – 2022 metais jis siekė 8 %, o dar ankstesniais metais netgi 8,2 %. Jei Jūsų pajamos yra mažesnės nei 64 650 NOK, Jums nereikia mokėti socialinio draudimo mokesčių.
Deklaruojant pajamas Norvegijos nėra galimybės susigrąžinti socialinio draudimo įmokų, nebent dirbote žveju – jiems yra taikomos  įstatymu numatytos išimtys. 

Kiek pajamų mokesčių teks sumokėti? 

Galutinė Jūsų mokama mokesčių suma už gautas pajamas priklausys nuo daugelio veiksnių, pagrįstų Jūsų asmeninėmis aplinkybėmis. Pateiksime Jums kelis pavydžius:

 • Mokesčių mokėtojas, kurio pajamos per 2023 metus buvo 500 000 Nok, iš viso  turėjo sumokėti 119217 Nok  mokesčių, į kuriuos įeina 39 500 Nok socialinio draudimo įmoka. 
 • Jei mokesčių mokėtojo pajamos per  2023 metus buvo 350 000 Nok, jis turėtų sumokėti 68367 Nok, iš jų 27650 Nok socialinio draudimo įmoka. 
 • Mokesčių mokėtojas, kurio pajamos per 2023 metus buvo 1 000 000 Nok , iš viso  turėtų sumokėti 324 832 Nok.Pateiktuose pavyzdžiuose nėra atsižvelgta į jokias galimas mokesčių lengvatas, kurios galėtų sumažinti mokamus pajamų mokesčius.
  Šiuose pavyzdžiuose neatsižvelgiama į jokias asmenines aplinkybes, tokias kaip palūkanų mokėjimai, asmeninis turtas ir kt.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad pajamų mokesčių susigrąžinimas iš Norvegijos galimas tik tuo atveju, kai dirbote įmonėje kaip samdomas darbuotojas, o ne pagal individualios veiklos pažymą.

Teisingas mokesčių deklaravimas Norvegijoje

Kiekvienais metais kovo mėnesio eigoje Norvegijos mokesčių institucija paruošia pradines  mokesčių deklaracijas už praėjusius metus. Pirminėje deklaracijoje nurodoma automatiškai apskaičiuota grąžinama suma arba mokėtina mokesčių nepriemoka. Gavus pradinę  mokesčių deklaraciją, kiekvienam mokesčių mokėtojui pirmiausiai rekomenduojame pasitikrinti šiuos punktus, ar teisinga informaciją Jūsų  darbdavys (-iai) perdavė Norvegijos mokesčių institucijai:
1. Gautų pajamų sumą;
2. Sumokėtų mokesčių sumą;
3. Per mokestinius metus išdirbtą periodą t.y. dirbtų mėnesių skaičių. 

Šiose vietose dažniausiai pasitaiko klaidos Norvegijos mokesčių institucijos paruoštuose preliminariose deklaracijoje. 

Pasitikrinus anksčiau minėtus punktus reikia įvertinti ar gali būti pritaikytos papildomos lengvatos, kurių dėka grąžinama suma galėtų padidėti.  Jei turėjote šias išlaidas pvz.: turite  būsto paskolą Lietuvoje ir už ją mokate palūkanas, turite išlaidų už  vaikų darželį Lietuvoje, važinėjate į darbą bent 20 km į vieną pusę. Jos dažniausiai padidina grąžinamą sumą. 

Įstatymai dėl papildomai pritaikomų lengvatų keičiasi kiekvienais metais, todėl prieš surašant išlaidas į pirminę deklaraciją verta pasitikrinti ar nebuvo pakeitimų.,

D.U.K (dažniausiai užduodami klausimai)

Galite  susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius neturint reikalingų dokumentų. Svarbu turėti prisijungimus prie Skatteetaten.  Skatteetaten sistemoje yra 95 % visų reikalingų dokumentų. 

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje galimas už kelerius metus atgal. Deklaracijas galima koreguoti ir keisti už tris praėjusius mokestinius metus.

Turint 25 % mokesčių kortelę yra prarandama galimybė susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius, kadangi per mokestinius metus yra nuskaičiuojami itin maži mokesčiai.

Skatteetaten gali tikrinti deklaracijas už 5 praėjusius metus ir gali paprašyti dokumentų, įrodančių Jūsų patirtas išlaidas, ir tai, kad mokesčių lengvatos Jums tikrai priklausė.

Jei auginate vaikus iki 12 metų amžiaus, galite gauti lengvatą (Parental allowances). Jeigu turite vieną vaiką, išlaidos vaiko ugdymui gali siekti iki 25000 Nok. Už kiekvieną papildomą vaiką gali būti suteikiama po 15000 Nok išlaidoms.

Vieniši tėvai turi dar daugiau lengvatų. Jie, pasinaudodami šia lengvata, gali pasididinti neapmokestinamą sumą iki 25000 Nok už vieną vaiką, pvz. jei išlaidos ugdymui buvo 35000 Nok, tai į deklaraciją galima įtraukti tik 25000 Nok. Atkreipkite dėmesį, kad šios išlaidos turės būti pagrįstos sąskaitomis faktūromis arba bankinių pavedimų išrašais. Tėvams, auginantiems vaikus Norvegijoje, ugdymo išlaidos paprastai būna automatiškai įvestos į mokesčių deklaraciją. Rankiniu būdu galima įvesti išlaidas vaikų darželiui, kurias patiria tėvai, jų vaikams gyvenant ir augant Lietuvoje.

Jūs galite grąžinti čekį Norvegijos mokesčių institucijai (Skatteetaten), kartu su prašymu pervesti pinigus į Jūsų nurodytą banko sąskaitą.

Europos Sąjungos piliečiai susigrąžinti sumokėtų mokesčių į pensijos fondą negali.

90 % mokesčių nepriemokų dažniausiai susidaro, nes mokestinių metų pradžioje užsisakote neteisingą mokesčių kortelę. Užsisakydami  mokesčių kortelę, neteisingai nurodote planuojamas gauti pajamas per mokestinius metus.

Dirbote Norvegijoje ir nesusigrąžinote mokesčių?

Susisiekite!

Atsiliepimai

Dalius

Labai ačiū už kvalifikuotą pagalbą ir malonų bendradarbiavimą. Atsiliepti galime tik labai gerai, todėl mielai rekomenduosime Jus draugams ir pažįstamiems, susiduriantiems su panašiais klausimais. Ataskaitos deklaravimui iš darboviečių užsakytos, lauksim 🙂

Adrija

Aiškiai, oparatyviai, maloniai. Labai geras aptarnavimas, atsakingas požiūris. Ačiū!

Tadas

Dar kartą ačiū už profesionalią bei nuostabią pagalbą. Jūsų kolektyvas super!!! Linkėjimai

Raminta

Esu labai patenkinta Tax Back Solution paslaugomis. Mokesčius sugrąžino gana greitai, prieš kiekvieną veiksmą buvau informuojama telefonu ir el. paštu.
Labai dėkoju Jums IR ŽADU REKOMENDUOTI VISIEMS DRAUGAMS 🙂

Susijęs turinys apie mokesčių susigrąžinimą

Išmokos už vaikus Norvegijoje: ką turėtume žinoti?

Išmokos už vaikus Norvegijoje – tai parama, skirta padengti dalį vaiko auginimo išlaidų. Šią išmoką skiria Norvegijos Gerovės ir darbo departamentas NAV. Vaiko pinigai Norvegijoje mokami pagal...

Pajamų deklaravimas ir mokesčių grąžinimas: kodėl susidaro mokesčių permoka?

Kas yra mokesčių permoka, kaip ji susidaro ir kokiu būdu susigrąžinti permokėtas lėšas? Pajamų deklaravimas – tai kasmetinė pareiga, aktuali kiekvienam mokesčių mokėtojui. Įprastai, pradėję nuo šalies...

Mokesčių lengvatos Norvegijoje: keliautojo statusas (Pendler), lengvatos pakeitimai

Mokesčiai Norvegijoje, šalyje dirbantiems, tačiau negyvenantiems asmenims – turi mokestinių lengvatų. Viena tokių taikoma keliautojo statusą (Pendler) turintiems asmenims. Straipsnyje žemiau...

REGISTRACIJOS ANKETA MOKESČIŲ GRĄŽINIMUI IŠ
NORVEGIJOS

REGISTRACIJOS ANKETA
BARNETRYGD

Kokie dokumentai reikalingi dokumentai Barnetrygd išmokai gauti?

 • Tarptautinė vaiko/-ų gimimo liudijimo forma A iš metrikacijos skyriaus;
 • Tarptautinė santuokos liudijimo forma B;
 • Abiejų tėvų asmens dokumentų kopijos;
 • Visų turimų algalapių kopijos už  paskutinius 3 metus;
 • Darbo sutarties Norvegijoje kopija;
 • Skattekort dokumento kopija (jei turite);
 • Policijos leidimo gyventi Norvegijoje kopija (jeigu turite);
 • Pažyma iš darželio, kiek valandų per savaitę vaikui skirta darželyje, jei turite 13-23 mėnesių amžiaus vaikų, kurie lanko darželį.

Kokie dokumentai reikalingi E106 (S1) formoms gauti?

 • Paso/ tapatybės kortelės kopija;
 • Darbo sutarties kopija (BŪTINA);
 • Policijos leidimas gyventi ir dirbti šalyje.
comment

Jūsų užklausa

sėkmingai gauta!

Susisieksime su Jumis artimiausiu metu

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.