Mokesčių grąžinimas
Norvegijoje

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio.

Konsultacijos yra nemokamos

15 000 NOK

Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Nėra mokesčių grąžinimo – nėra paslaugos mokesčio.

Konsultacijos yra nemokamos

15 000 NOK

Vidutinė mūsų klientų susigrąžinama suma

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje. Kas gali susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius?

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbantiems ir dirbusiems paskutinius  3 metus. Pateikite Skattemelding deklaraciją ir susigrąžinkite permokėtus pajamų mokesčius jau dabar! Mokesčių grąžinimas Norvegijoje nėra sudėtingas procesas.

Skaičiuoklė

Mokesčių gražinimas Norvegijoje

D.U.K (dažniausiai užduodami klausimai)

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje

Turint 25% mokesčių kortelę yra prarandama galimybė susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius, kadangi per mokestinius metus yra nuskaičiuojami itin maži mokesčiai.

Skatteetaten gali tikrinti deklaracijas už 5 praėjusius metus ir gali paprašyti dokumentų, įrodančių Jūsų patirtas išlaidas, ir tai, kad mokesčių lengvatos Jums tikrai priklausė.

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje galimas už kelerius metus atgal. Deklaracijas galima koreguoti ir keisti už tris praėjusius mokestinius metus. (2017 metus galima tvarkytis iki 30.04.2021; 2018 metus galima tvarkytis iki 30.04.2022; 2019 metus galima tvarkytis iki 30.04.2023).

Jei auginate vaikus iki 12 metų amžiaus, galite gauti lengvatą (Parental allowances). Jeigu turite vieną vaiką, išlaidos vaiko ugdymui gali siekti iki 25000 NOK. Už kiekvieną papildomą vaiką gali būti suteikiama po 15000 NOK išlaidoms.

Vieniši tėvai turi dar daugiau lengvatų. Jie, pasinaudodami šia lengvata, gali pasididinti neapmokestinamą sumą – iki 25000 NOK už vieną vaiką, pvz. jei išlaidos ugdymui buvo 35000 NOK, tai į deklaraciją galima įtraukti tik 25000 NOK. Atkreipkite dėmesį, kad šios išlaidos turės būti pagrįstos sąskaitomis faktūromis arba bankinių pavedimų išrašais. Tėvams, auginantiems vaikus Norvegijoje, ugdymo išlaidos paprastai būna automatiškai įvestos į mokesčių deklaraciją. Rankiniu būdu galima įvesti išlaidas vaikų darželiui, kurias patiria tėvai, kurių vaikai gyvena ir auga ir Lietuvoje.

 

Jūs galite grąžinti čekį Norvegijos mokesčių institucijai (Skatteetaten), kartu su prašymu pervesti pinigus į Jūsų nurodytą banko sąskaitą.

Barnetrygd vaiko pinigai

Išmokos vaikui Barnetrygd, kas gali gauti išmokas Norvegijoje?

Išmokos vaikui – Barnetrygd, Kontantstøtte, Utvidet Barnetrygd Norvegijoje gali būti mokamos pagal NAV institucijos nustatytą tvarką, jeigu esate ES šalies pilietis ir dirbate Norvegijoje, o Jūsų šeima gyvena gimtojoje (ES) šalyje.

BARNETRYGD

Šią išmoką už vaiką galite gauti nuo vaiko gimimo datos arba nuo to laiko, kai Jūs su vaiku atvykote į Norvegiją, arba pradėjote dirbti Norvegijoje. Išmokos vaikui (Barnetrygd) skiriamos iki vaikui sukanka 18 metų imtinai. Vaikams nuo gimimo iki 18 metų iki 2019.03.01  išmokos dydis buvo 970 NOK/mėn. Vaikams iki 6 metų amžiaus išmokos dydis nuo 2020.09.01 iki 2021.08.30 – 1354 NOK/mėn., nuo 2021.09.01 išmokos dydis 1654 NOK/mėn. Išmokos dydis  vaikams nuo 6-18 metų nuo 1054 NOK/mėn.

UTVIDET BARNETRYGD

Šią išmoką už vaiką vienišiems tėvams galite gauti nuo vaiko gimimo datos arba nuo to laiko, kai Jūs su vaiku atvykote į Norvegiją, arba pradėjote dirbti Norvegijoje. Išmokos vaikui (Utvidet Barnetrygd) skiriamos iki vaikui sukanka 18 metų imtinai. Utvidet barnetrygd priklauso tėvams su kuriuo vaikas gyvena bendrame namų ūkyje. Tėvas/mama neturi sugyventinės (-io) ir nėra sudarę naujos santuokos. 
Išmokos dydis: 1054 NOK/mėn (iki 2019.03.01 buvo 970 NOK/mėn) ir šis priedas yra pridedamas prie įprastinės barnetrygd išmokos.

KONTANTSTØTTE

Vaiko priežiūros išmoka skiriama 13–23 mėn. amžiaus vaikams. Jeigu vaikas nelanko darželio arba lanko darželį iki 32 valandų per savaitę.  Išmoka skiriama daugiausiai 11 mėnesių. Išmokos dydis – 7500 NOK/mėn.

Svarbi informacija

1. Nuo 2020.09.01 prie įprastinės Barnetrygd ir Utvidet Barnetrygd išmokos vaikams iki 6 metų amžiaus skiriamas priedas – 300 NOK/mėn.
2. Išmokas vaikui (Barnetrygd ir Utvidet Barnetrygd) galima gauti už 3 praėjusius metus nuo paraiškų pateikimo datos Norvegijos NAV institucijai.
3. Vaiko priežiūros išmoką (Kontantstøtte) galima gauti už 3 praėjusius mėnesius nuo paraiškų pateikimo datos Norvegijos NAV institucijai.

Paslaugos mokesčiai

Už paslaugas mokėsite tik sėkmės atveju! Išankstinio mokesčio už paslaugas netaikome. Mes pasirūpinsime reikiamų dokumentų vertimais už Jus!

Dokumentų vertimai įskaičiuoti į paslaugos kainą!

800 NOK

už kiekvieną vaiką;

1300 NOK

Už kiekvieną vaiką, jei vienam vaikui tvarkomos dvi išmokos (Barnetrygd+ Kontantstøtte arba Utvidet Barnetrygd+ Kontantstøtte).

Proceso trukmė

Nuo 6 iki 12 mėn. nuo paraiškų ir informacijos pateikimo datos Norvegijos NAV institucijai.

D.U.K

Barnetrygd vaiko pinigai

Taip, galite gauti išmokas abiejose šalyse, tačiau tokiu atveju bus mokamas skirtumas tarp išmokų. NAV institucija kiekvienu atveju siunčia oficialią užklausą atitinkamai Lietuvos institucijai informacijai gauti. Gimtoji šalis laikoma pirmenybine šalimi, tad net jei savanoriškai nesitvarkote išmokos gimtojoje šalyje, bet turite tam teisę–iš Norvegijos išmokos bus minusuojama gimtosios šalies nustatyta išmokų suma, nepaisant to, ar gaunate ją, ar ne.

Utvidet Barnetrygdišmokos vienišiems tėvams gali būti skiriamos, kai asmuo vienas augina vaiką, ir jam teismo sprendimu yra priskirta globa ir nustatyta gyvenamoji vieta kartu. Dar viena svarbi sąlyga–asmuo negali būti sudaręs naujos santuokos, nes tokiu atveju jis/ji laikomas(-a) nebe vienišu asmeniu.

Jei dirbate Norvegijoje ir norite gauti išmoką vienišiems tėvams, NAV institucijai reikės pateiktiinformaciją, su kuo būna vaikas kol dirbate (dažniausiai reikia pateikti tikslius asmensduomenis ir kontaktus).

Išmokas gali gauti šios amžiaus grupės vaikai, nelankantys darželio arba lankantys jį minimalųnustatytą valandų skaičių per savaitę. NAV institucija kiekvienu atveju tikrina informaciją, aršios sąlygos atitinka. Tam tikrais atvejais gali tekti pateikti pažymą iš vaiko darželio suinformacija, kiek valandų darželis yra lankomas.

Pastaruoju metu institucijos bendrauja tarpusavyje ir siunčia informaciją viena kitai oficialiomis užklausomis. Tačiau jei pastebite, jog pasikeitus išmokai Lietuvoje ir toliau gaunate tokią pat išmoką iš Norvegijos, rekomenduojame inicijuoti pranešimą institucijai savarankiškai.Pateikus šią informaciją, NAV institucija galės patikrinti išsiųsdama Lietuvos mokestinei institucijai oficialią užklausą. Tai svarbu, nes jei kurį laiką gausite per dideles išmokos iš Norvegijos, vėliau patikrinus reikės jas grąžinti.

Tokiu atveju vaiko išmokas galima gauti. Svarbu turėti norvegišką darbo sutartį ir šalyje mokėtisocialinius mokesčius.

Vaiko išmokas galima gauti iš karto pradėjus dirbti Norvegijoje.

Svarbiausia taisyklė norint gauti vaiko išmokasiš Norvegijos–vienas iš tėvų turi dirbti Norvegijoje ir šalyje mokėti socialinio draudimo mokesčius.

REGISTRACIJOS ANKETA MOKESČIŲ GRĄŽINIMUI IŠ
NORVEGIJOS

REGISTRACIJOS ANKETA
BARNETRYGD

Kokie dokumentai reikalingi dokumentai Kindergeld išmokai gauti?
 • Tarptautinė vaiko/-ų gimimo liudijimo forma A iš metrikacijos skyriaus;
 • Tarptautinė santuokos liudijimo forma B;
 • Vaiko/-ų asmens dokumentų kopija/-os (jei turite);
 • Abiejų tėvų asmens dokumentų kopijos;
 • Lohnsteuerbescheinigung formos kopija (formą išduoda darbdavys);
 • Algalapiai;
 • Darbo sutarties Vokietijoje kopija;
 • Pažyma apie šeimos deklaruotą gyvenamąją vietą arba šeimos sudėties pažyma iš seniūnijos (svarbu, kad asmens, kuris dirba Vokietijoje ir vaikų, už kuriuos tvarkomos išmokos, gyvenamoji deklaruota vieta būtų bendra);
 • Jei vaiko amžius 18-25 metai, reikalinga pažyma iš mokymosi įstaigos (su tikslia mokslų pradžios ir numatomos pabaigos data), patvirtinanti, kad vaikas mokosi;
 • Pažyma apie registruotą gyvenamosios vietos adresą Vokietijoje (Anmeldung). Jei neturite šio dokumento, pateikite tikslų adresą Vokietijoje (jei turite);
 • Būsto nuomos Vokietijoje sutarties kopija (Mietvertrag) (jei turite).

Kokie dokumentai reikalingi E106 (S1) formoms gauti?

 • Paso/ tapatybės kortelės kopija;
 • Darbo sutarties kopija (BŪTINA);
 • Policijos leidimas gyventi ir dirbti šalyje.
comment

Jūsų užklausa

sėkmingai gauta!

Susisieksime su Jumis artimiausiu metu