...
seimos deklaracija vokietijoje

Atnaujinta: 2023-11-30

Kas yra šeimos deklaracija, kada ji galima ir kokia iš jos nauda mokesčių mokėtojams Vokietijoje?

Mokesčių deklaravimas Vokietijoje – pareiga, galimybė ir svarbi asmeninių finansų valdymo dalis kiekvienam, dirbančiam ir gaunančiam pajamas šioje šalyje. Pajamų deklaravimas – ne tik įsipareigojimas, apibrėžtas šalies įstatymų, bet ir vertė mokesčių mokėtojui, metų pabaigoje galinčiam susigrąžinti mokesčių permoką. Dirbate ar dirbote Vokietijoje ir ruošiatės deklaravimo procesui? Mokesčių grąžinimas Vokietijoje – svarbu žinoti. Deklaruodami pajamas Vokietijoje, susituokę mokesčių mokėtojai turi galimybę gauti papildomų naudų, kai teikiama šeimos deklaracija.

Kas yra šeimos deklaracija?

Šeimos deklaracija – tai gautų pajamų fiksavimas, kai mokesčių mokėtojai yra susituokę arba teisiškai įregistravę partnerystę ir deklaraciją teikia kartu. Bendrą deklaraciją teikiantys asmenys gali susigrąžinti didesnę permokėtų mokesčių sumą, nes jiems taikomas didesnis neapmokestinamas pajamų dydis nei mokesčių mokėtojams, pajamas deklaruojantiems individualiai.

Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos ir neapmokestinamas pajamų dydis

Sutuoktiniams pajamų mokesčiai Vokietijoje netaikomi tuo atveju, kai abiejų asmenų per metus sugeneruotos pajamos neviršija nustatytos sumos. Ši suma kiekvienais metais gali skirtis, todėl prieš teikiant deklaraciją svarbu sekti neapmokestinamo pajamų dydžio pokyčius. 

Kaip ir daugelyje šalių, Vokietijos gyventojams yra taikomi dviejų tipų mokesčiai: socialinio draudimo mokestis ir gyventojų pajamų mokestis. Socialinio draudimo mokesčiai nėra grąžinami, tačiau, tinkamai pateikus metinę pajamų deklaraciją, pajamų mokesčio permokas susigrąžinti įmanoma. Pavyzdžiui, jei 2022 m. Jūsų gautų pajamų kiekis neviršijo 10 347 eur atskaičiavus neapmokestinamą pajamų dydį, galite susigrąžinti visą sumokėtą pajamų mokestį. Didžiausias neapmokestinamas 2022 m. gautų pajamų dydis – 19 500 Eur abiems sutuoktiniams.

Mokesčių deklaravimas Vokietijoje: šeimos deklaracijos teikimo sąlygos

Pagal Pajamų mokesčio įstatymą (EStG), susituokusios poros gali pasirinkti, kaip Vokietijos mokesčių institucija turėtų vertinti jos pajamas. Pajamos gali būti vertinamos kiekvieno sutuoktinio individualiai arba taikant bendrą šeimos apmokestinimą (kai teikiama šeimos deklaracija). Norint, kad būtų taikomas bendras sutuoktinių pajamų vertinimas, abiejų mokesčių mokėtojų pajamos Vokietijoje turėtų būti apmokestinamos pagal neriboto apmokestinimo tipą, o pora turėtų negyventi skyriumi (EStG 26 straipsnis, 1 dalis).

Mokesčių deklaravimas Vokietijoje kartu vertinamas tik tos pačios ar priešingos lyties poroms, kurios turi santuokos liudijimą – tai reiškia, kad pora privalo būti oficialiai susituokusi arba įregistravusi partnerystę. Svarbu paminėti, kad šeimos deklaracijai tik bažnytinės santuokos nepakanka.

Poroms, norinčioms teikti bendrą šeimos deklaraciją, pakanka būti susituokusioms vos vieną dieną per metus. Pavyzdys: susituokėte 2021 m. gruodžio 31 d. Tai reiškia, kad jau galite teikti bendrą mokesčių deklaraciją už visus 2021-uosius metus ir, atsižvelgus į Jūsų ir Jūsų antrosios pusės sugeneruotas pajamas, potencialiai ženkliai sumažinti savo mokestinę prievolę.

 


Mokesčiai Vokietijoje, Vokietijos mokesčių deklaracija, mokesčių grąžinimas iš Vokietijos, pensija Vokietijoje, vaiko pinigai Vokietijoje

Turite klausimų dėl mokesčių deklaravimo (Steuererklärung) ir susigrąžinimo Vokietijoje? Aktualus klausimas – Vaiko pinigai Vokietijoje (Kindergeld) ir kreipimasis dėl vaiko išmokų? Mokesčiai Vokietijoje, pajamų deklaravimas, mokesčių grąžinimas iš Vokietijos, S1 forma Vokietijoje: kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. +370 647 50 268  +370 37 2 11 938

Šeimos mokesčių deklaravimas Vokietijoje: santuoka – svarbiausias kriterijus

Pretenduoti į bendrą šeimos deklaraciją gali tik susituokusios poros, tad šeimoms, siekiančioms finansinės ir mokestinės naudos, šis žingsnis turėtų tapti vienu svarbiausių. Tą liudija ir praktika bei atvejai, kai nesusituokusios poros nesėkmingai bandė pateikti bendrą pajamų deklaraciją:

  • Daugiau nei 110 000 Eur uždirbęs generalinis direktorius bei drauge gyvenanti jo partnerė (sugeneravusi 2 000 Eur) augino tris vaikus bei vieną vaiką iš ankstesnės moters santuokos. Pora siekė pateikti bendrą mokesčių deklaraciją, tačiau šį prašymą Miunsterio finansų teismas atmetė 2016 m. gegužės 18 d. sprendimu (10 K 2790/14 EF).
  • Teismų nepavyko laimėti ir vienišu tėvu tapusiam vyrui, kuris oficialiai nebuvo vedęs savo vaikų motinos (BFH, 2016 m. rugsėjo 29 d. sprendimas, III nuoroda R 62/13). Pateikto skundo Federalinis Konstitucinis Teismas nepriėmė (žr. 2 BvR 221/17).

Neribota mokestinė prievolė: kas tai ir kaip ja pasinaudoti sutuoktiniams?

Neribotas pajamų apmokestinimo tipas – tai mokestinė prievolė, kuria vadovaudamasis asmuo visus mokesčius moka vienoje valstybėje nepaisant to, kur šios pajamos buvo sugeneruotos. Šis apmokestinimo tipas gali būti taikomas tik tuomet, kai abiejų sutuoktinių registruota gyvenamoji vieta yra Vokietijoje – joje turite gyventi ilgiau nei pusę metų (arba 180 dienų). Jei generuojate pajamas Vokietijoje, tačiau nesate šios šalies nuolatinis gyventojas, negalite pasinaudoti galimybe teikti šeimos deklaraciją ir drauge vertinti savo bei savo sutuoktinio pajamų.

Atveju, kai Vokietijoje dirba ir registruotą gyvenamąją vietą turi tik vienas iš sutuoktinių, o kitas įsikūręs užsienio valstybėje, Vokietijos mokesčių mokėtojui taikoma ribota mokestinė prievolė ir šio asmens pajamos gali būti vertinamos tik individualiai. Tačiau, teikdamas metinę pajamų deklaraciją Vokietijos mokesčių institucijai, gyventojas turi galimybę drauge pateikti ir prašymą suteikti neriboto apmokestinimo tipą, ir tuo pačiu mokesčių deklaraciją vertinti kartu su sutuoktiniu.

Mokesčių deklaravimas Vokietijoje: kokios mokesčių klasės taikomos sutuoktiniams?

Kai abu sutuoktiniai dirba ir moka mokesčius Vokietijoje, jiems paskiriama viena iš dviejų mokesčių klasių kombinacijų:

  • III ir V;
  • IV ir IV.

Užregistravę santuoką, abu mokesčių mokėtojai automatiškai perkeliami į IV mokesčių klasę nepriklausomai nuo to, kokia yra poros gaunamų pajamų proporcija. Tačiau IV ir IV mokesčių klasių kombinacija naudingiausia asmenims, kurių pajamos per mokestinius metus yra apytiksliai vienodos: pavyzdžiui, vienas sutuoktinis uždirba 49 % bendrų pajamų, o kitas – 51 %. Apytiksliai galima teigti, kad sutuoktiniui uždirbant daugiau nei 40 % bendrų pajamų, jau reikėtų rinktis IV ir IV mokesčių klasių derinį.

III ir V mokesčių klasių kombinaciją rekomenduojama rinktis tuomet, kai sutuoktinių gaunamos pajamos ženkliai skiriasi. Mažesnes pajamas gaunančiam asmeniui bus priskiriama V, o didesnes – III mokesčių klasė. V klasei priklausantis Vokietijos gyventojas mokės didesnį pajamų mokestį, o III – mažesnį.Svarbu žinoti, kad mokesčių klasės keitimas iš bet kurios kitos į III-ią galimas tik tuomet, kai sutuoktinių pajamos ES ar EEE šalyse neviršija ¾ didžiausios neapmokestinamų pajamų sumos. Ši suma už 2022 m. metus būtų (19 500/4)*3 = 14 633 Eur. Deklaruodami Jūsų pajamas, “Tax Back Solution” specialistai pateiks prašymą Vokietijos mokesčių institucijai (Finanzamt) pakeisti Jūsų mokesčių klasę į III, tad pajamų mokesčiai Vokietijoje bus perskaičiuojami, o permoka sugrąžinama.

Kaip apskaičiuojami pajamų mokesčiai Vokietijoje?

Atliekant bendrą pajamų mokesčių deklaracijos vertinimą, sutuoktinių ar partnerių pajamos yra apskaičiuojamos atskirai, o tuomet sudedamos bendrai ir pateikiamos mokesčių inspekcijai kaip šeimos deklaracija. Abu sutuoktiniai vienoje deklaracijoje laikomu vienu apmokestinamuoju asmeniu, jiems taikomas bendras mokesčių apskaičiavimas bei mokesčių grąžinimas iš Vokietijos.

Jei abu sutuoktiniai nusprendžia, kad jų pajamos turėtų būti vertinamos kartu, pajamų mokestis apskaičiuojamas taikant padalijimo metodą pagal įstatymus 26b ir Paragraf 32a EStG. Mokestinė prievolė nustatoma apskaičiavus abiejų sutuoktinių pajamas ir nustačius mokėtiną sumą pagal pajamų mokesčių tarifo lentelę.

Žemiau – keletas pavyzdžių, kaip ženkliai gali skirtis individualiai teikiamos pajamų deklaracijos bei šeimos deklaracijos apmokestinimas.

Apskaičiavimo pavyzdys nr. 1: Tadas dirbo Vokietijoje 2022 metais, per kuriuos sugeneravo 21 625 Eur pajamų. Tado sutuoktinė gyvena Lietuvoje, tačiau nedirba, tad jos pajamos – 0 Eur. Suma, kuri Vokietijoje bus apmokestinama pajamų mokesčiu, lygi 16 325 Eur.

Jei Tado deklaracija būtų vertinama individualiai (be sutuoktinės), jis turėtų sumokėti ~1283 Eur pajamų mokesčio. Tuo tarpu vertinant pajamų deklaraciją kartu su sutuoktine, mokėtina suma lygi 0 Eur. Porai teikti bendrą šeimos deklaraciją finansiškai naudingiau nei tai darant atskirai.

Apskaičiavimo pavyzdys nr. 1

Apmokestinamos
pajamos
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant atskirai
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant bendrai
16200 € 1246 € 0 €
16250 € 1259 € 0 €
16300 € 1271 € 0 €
16350 € 1283 € 0 €
16400 € 1296 € 0 €

Apskaičiavimo pavyzdys nr. 2: Sutuoktiniai Ana ir Rimas dirba Vokietijoje. Jų pajamos yra vienodos: abu mokesčių mokėtojai 2022 metais sugeneravo po 21 625 Eur pajamų. Bendros šeimos pajamos – 43 250 Eur. Kiekvienam šeimos nariui apmokestinama pajamų suma lygi 16 325 Eur.

Jeigu abiejų sutuoktinių pajamos būtų vertinamos individualiai, kiekvienam iš jų tektų sumokėti po 1283 Eur pajamų mokesčio (iš viso abu sutuoktiniai turėtų sumokėti 1283 Eur + 1283 Eur = 2566 Eur).

Jei abiejų sutuoktinių pajamos būtų vertinamos kartu, bendra šeimos apmokestinama suma pajamų mokesčiais būtų 16 325 + 16 325 = 32 650 eur. Jiems apskaičiuotas bendras pajamų mokestis – 2567 Eur, kurį jie turėtų sumokėti į valstybės iždą. Šiuo atveju matome, kad vienodų sutuoktinių pajamų vertinimas kartu finansinės naudos neturi.

Apskaičiavimo pavyzdys nr. 2

Apmokestinamos
pajamos
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant atskirai
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant bendrai
16200 € 1246 € 0 €
16250 € 1259 € 0 €
16300 € 1271 € 0 €
16350 € 1283 € 0 €
16400 € 1296 € 0 €
……€ ….. € ….. €
32550 € 5803 € 2530 €
32600 € 5819 € 2542 €
32650€ 5835 € 2567 €
32700€ 5850 € 2579 €

Apskaičiavimo pavyzdys nr. 3: Abu sutuoktiniai – Kristina ir Andrius – dirba Vokietijoje. Kristinos pajamos per 2022 metus lygios 14 610 Eur. Tuo tarpu Andrius per praėjusius metus sugeneravo 31 327 Eur pajamų, tad bendros šeimos pajamos – 45 937 Eur.

Jei pajamų mokesčiai Vokietijoje būtų skaičiuojami individualiai, Kristinos apmokestinama pajamų suma būtų lygi 10 655 Eur, Andriaus – 25 179 Eur. Tokiu atveju Kristina turėtų sumokėti apie 97 Eur pajamų mokesčio, o Andrius – apie 3618 Eur. Mokėtina suma lygi 3715 Eur.

Teikiant šeimos deklaraciją, pajamų mokesčiu apmokestinama suma būtų lygi 10 655 + 25 179 = 35 834 Eur, tad galutinė mokesčių suma, mokėtina porai – 3351 eur. Teikti bendrą pajamų deklaraciją – porai finansiškai naudingesnis sprendimas.

Apskaičiavimo pavyzdys nr. 3

Apmokestinamos
pajamos
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant atskirai
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant bendrai
10600 € 90 € 0 €
10650 € 97 € 0 €
16700€ 105 € 0 €
….. € ….. € ….. €
25100 € 3590€ 851 €
25150 € 3604 € 860 €
25200€ 3618 € 870 €
….. € ….. € ….. €
35800 € 6841 € 3338 €
35850€ 6857 € 3351€
35900€ 6873 € 3363 €

Apskaičiavimo pavyzdys nr. 4: Edvardas dirbo Vokietijoje 2022 metais. Šiuo laikotarpiu jo sutuoktinė Sandra dirbo ir gyveno Lietuvoje. Edvardo pajamos Vokietijoje buvo 18 300 Eur. Sandros pajamos Lietuvoje 2022 metais – 10 511 Eur.
Pajamų mokesčiu apmokestinamos Edvardo pajamos yra 12 671 Eur. Sandros pajamos, gautos Vokietijoje, bus apmokestinamos tik progresiniais mokesčiais. Jos pajamos Vokietijoje gali būti vertinamos tik prašant deklaraciją vertinti bendrai su sutuoktiniu ir kartu pateikiant prašymą priskirti neriboto apmokestinimo tipą.
Jei Edvardas pateiktų prašymą jo pajamas Vokietijoje vertinti individualiai, jam būtų apskaičiuotas mokėtinas 464 Eur dydžio pajamų mokestis. Jei šeima pateiktų prašymą vertinti pajamų deklaraciją bendrai, apmokestinama suma būtų lygi 10 511 + 12671 = 23182 Eur, o mokėtinas pajamų mokestis – 270 Eur.

Svarbu pažymėti, kad apskaičiuota mokėtina suma nesutampa su lentelėje pateikta prievolės suma, nes Sandros pajamos Vokietijoje apmokestinamos progresiniais mokesčiais. Tai reiškia, kad jos apmokestinamos ne pilnai, o tik dalinai.

Apskaičiavimo pavyzdys nr. 4

Apmokestinamos
pajamos
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant atskirai
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant bendrai
12650 € 444 € 0 €
12700 € 454 € 0 €
12750€ 464 € 0 €
….. € ….. € ….. €
23150€ 3049 € 496 €
23200€ 2062 € 505 €
23250€ 3067 € 513 €

Daugeliu atveju deklaruoti pajamas kartu abiems sutuoktiniams – finansiškai naudingiau nei tai daryti atskirai. Esminė priežastis – mokesčių progresavimas, nes, didėjant pajamoms, auga ir pajamų mokesčio našta.

Apskaičiavimo pavyzdys nr. 5: pajamų mokesčio dydis, proporcingas gaunamų pajamų sumai.

Apmokestinamos
pajamos
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant atskirai
Pajamų mokesčio dydis
 vertinant bendrai
10 000 € 0 € 0 €
20 000 € 1 956 € 0 €
30 000 € 4700 € 1 472 €
40 000 € 7 828 € 3 912 €
50 000 € 11 343 € 6560 €
60 000 € 15 242 € 9 400 €
70 000 € 19 651 € 12 432 €
80 000 € 24 351 € 15 656 €

Mokesčių deklaravimas Vokietijoje: kaip vertinamos našlių ir išsituokusių asmenų pajamos?

Našlių ir išsiskyrusių asmenų sugeneruotos pajamos vertinamos individualiai, tačiau tam tikrai atvejais galima pasinaudoti lengvatomis bei deklaruoti pajamas vertinant drauge su buvusiu sutuoktiniu.

Viena iš išimčių – našlių deklaracijos vertinimas, kitaip vadinamas deklaracijos vertinimu suteikiant malonę. Sutuoktinio mirties atveju mokesčių inspekcija kitam partneriui suteikia bendrą mokesčių deklaracijos vertinimą mirties metais ir paskutinį kartą kitais mokestiniais metais. Ši išimtis taikoma, jei vyro mirties metu buvo įvykdyti bendro deklaracijos vertinimo reikalavimai (EStG 32a straipsnio 6 dalis, Nr. 1).

Pavyzdys: Vyras miršta 2022 m. Bendras mokesčių deklaracijos vertinimas vis dar galimas 2022 m., tačiau įprastai nuo 2023 m. našlės pajamos jau būtų vertinamos individualiai. Šiuo atveju mokesčių mokėtoja gali pasinaudoti malone ir pateikti pajamų deklaraciją, ją drauge su sutuoktinio pajamomis vertinant ir už 2023 mokestinius metus.

Šeimos deklaracija skyrybų atveju

Kaip ir našliais tapusiems asmenims, besiskiriančioms ar išsiskyrusioms poroms Vokietijoje taip pat taikomos pajamų deklaracijos išimtys. Šia išimtimi galima pasinaudoti tuomet, kai susituokusi pora išsiskiria, o vienas iš buvusių partnerių tais pačiais metais ir vėl susituokia. Nesusituokusio partnerio pajamos bus vertinamos individualiai, tačiau skyrybų metais mokesčių tarifas vis dar taikomas pagal bendrą lentelę.

Pavyzdys: 2022 metais sutuoktiniai išsiskiria, o tais pačiais metais vyras veda savo naująją partnerę. Šiuo atveju vyro pajamas galima vertinti jau su naująja žmona, o buvusios žmonos pajamos bus vertinamos atskirai.

Mokesčiai Vokietijoje sutuoktiniams gyvenant atskiruose namų ūkiuose

Įprastai porai, norinčiai pateikti bendrą mokesčių deklaraciją, būtina suformuoti gyvenamąją ir ekonominę bendruomenę. Daugumai susituokusių porų įprasta gyventi tame pačiame namų ūkyje, tačiau kai kuriais atvejais taip pat galimos išimtys.

EStG 26-o straipsnio 1-os dalies 2-ame punkte nustatyta, kad sutuoktiniai neturėtų gyventi „skyrium visam laikui“. Visgi tai nereiškia, kad sutuoktiniai ar registruoti partneriai privalo turėti tą pačią gyvenamąją vietą, kuri įrašyta gyventojų registre. Pavyzdžiui, dėl profesinių priežasčių žmona gali turėti kitą gyvenamąją vietą.

Ši formuluotė pirmiausia orientuota į poras, kurios ruošiasi išsiskirti. Jei sutuoktiniai ketina skirtis mokestinių metų eigoje, skyrybų metu jų pajamos ir bendras turtas vis dar gali būti vertinamas kartu. Tačiau jei skyrybų proceso metu pora jau gyvena atskiruose namų ūkiuose, kiekvienas partneris privalo pateikti individualią pajamų deklaraciją net tada, jei santuoka nėra nutraukta oficialiai.

Šeimos deklaracija išsiskyrus faktiškai, tačiau ne oficialiai

Koblenco aukštesnysis apygardos teismas (žr. 13 UG 617/18) nusprendė, kad iš esmės sutuoktiniai privalo sutikti su bendra mokesčių deklaracija už visą laiką, kol gyvena kartu – net ir po to, kai jau pradeda gyventi skyriumi. Vienoje iš nagrinėjamų bylų, žmona atsisakė bendro vertinimo už 2015 metus, nors su vyru išsiskyrė tik 2016 m. birželį. Vyrui teko sumokėti apie 2800 eur pajamų mokesčių, tačiau jis iš žmonos pareikalavo proporcingos kompensacijos – teismas su vyru sutiko.

Šeimos deklaracija galima ir išsiskyrus bei negyvenant kartu

Bendra šeimos deklaracija galima netgi tuo atveju, kai negalią turintis sutuoktinis gydosi slaugos namuose, o jo sveikas partneris jau gyvena su nauju partneriu bendrai pastatytame name, įskaitant bendrą banko sąskaitą. Taip nusprendė Žemutinės Saksonijos finansų teismas (2015 m. birželio 23 d. sprendimas, teisiškai privalomas, bylos numeris 13 K 225/14). Pralaimėjusi mokesčių inspekciją pateikė apeliaciją, tačiau ją atsiėmė.

Konkretus atvejis

Konkretus atvejis: 2002 metais žmona susirgo demencija. Vyras ją prižiūrėjo namuose iki 2008 m., tačiau 100 proc. sunkią negalią turėjusią moterį tuomet teko perkelti į slaugos namus. 2010 metais į vyro butą atsikraustė jo naujoji partnerė. 2010 m. pabaigoje jiedu pradėjo kartu statytis namą, į kurį persikėlė 2011 m. Žmona mirė 2014 m. 2011–2013 metais jis kreipėsi dėl bendro vertinimo su žmona, kuri gyveno slaugos namuose – neatskleidė, kad gyvena su nauja partnere.

Mokesčių inspekcija apie tai sužinojo ir vėliau atmetė bendrą apskaičiavimą, tačiau mokesčių teisėjai nustatė, kad išsiskyrimas įvyko dėl moters ligos – vyras niekada neketino palikti žmonos. Bėgant metams, jis rūpinosi ja asmeniškai ir finansiškai, apmokėjo slaugos namų išlaidas ir kitas papildomas su liga susijusias išlaidas, taip pat buvo jos slaugytojas. Todėl jis kiek įmanoma išlaikė su ja asmeninę ir dvasinę bendrystę. Teismas priėjo prie išvados: „Bendras apmokestinimas su sutuoktiniu, gyvenančiu slaugos namuose, galimas, jei yra gyvenimiška ir ūkinė partnerystė – ribota dėl ligos – net jei mokesčių mokėtojas gyvena su nauju partneriu“.

Kada galima pateikti apeliaciją dėl šeimos deklaracijos vertinimo?

Ar norite būti vertinami individualiai, ar drauge su sutuoktiniu, nusprendžiate kiekvienais metais, kai vykdomas mokesčių deklaravimas Vokietijoje. Jūsų pasirinkimas, kaip vertinti deklaraciją, taikomas tik praėjusiems mokestiniams metams, o mokesčių apskaičiavimo būdas gali būti pakeistas iki tol, kol mokesčių apskaičiavimas dar nėra galutinis. Galutiniu jis tampa praėjus vienam mėnesiui nuo apskaičiavimo datos. Per šį laikotarpį gali būti teikiami pagrįsti nesutikimai, prieštaravimai skaičiavimams. Praėjus mėnesiui nuo pirminės deklaracijos įvertinimo datos, sprendimas įsigalioja ir tuomet gali būti keičiamas tik išimtiniais atvejais, jei:

  • panaikinamas, keičiamas ar patikslinamas sutuoktinių/partnerių mokestinis apskaičiavimas;
  • apie pasirinktos apskaičiavimo rūšies pakeitimą mokesčių inspekcijai pranešama prieš įsigaliojant pranešimui apie pakeitimą ar taisymą;
  • pakeitus apmokestinimo rūšį sutuoktinių/partnerių pajamų mokestis yra mažesnis nei būtų be šio pakeitimo. Dviejų individualiai apskaičiuotų asmenų pajamų mokestis sumuojamas.

Teikiamas nesutikimas su skaičiavimais turi išpildyti visas tris anksčiau minėtas sąlygas.

Turite klausimų dėl pajamų deklaravimo Vokietijoje ir mokesčių susigrąžinimo galimybių? Aktualūs mokesčiai Vokietijoje ir šeimos deklaracijos klausimas? Pajamų deklaravimas, mokesčių grąžinimas iš Vokietijos: kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. + 370 647 50 268, +370 37 2 11 938

Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama!

Straipsnis parengtas Judita Knoche, 2023 m. balandžio 18 d.

TaxBS Logo
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.