...
S1 forma

S1 forma ( anksčiau žinoma kaip E106 forma) – ypač svarbus dokumentas. Kada jis išduodamas, kaip jį gauti ir kokios yra šios dokumento galiojimo sąlygos?

Kam skirta S1 forma ( anksčiau buvusi E106 forma)?

S1 forma (anksčiau žinoma kaip E106 forma) – tai dokumentas, įrodantis, jog asmuo, dirbantis Norvegijoje, turi sveikatos draudimą ir teisę į nemokamas medicinos paslaugas savo gimtojoje šalyje ir kitoje Europos Ekonominės erdvės valstybėje.
Forma suteikiama asmenims, kurie dirba Norvegijoje, o  šeima (žmona/vyras/vaikai) gyvena Lietuvoje, arba kai asmuo dažnai vyksta į Lietuvą (bent kas 3 savaites).

Kaip gaunama ši forma?

S1 forma Norvegijoje išduodama gana nesudėtingo proceso metu. Asmuo, siekiantis gauti šią formą pirmiausia turi pateikti paraiškas kompetetingai Norvegijos (HELFO) institucijai. Svarbu jog prie paraiškų formai gauti būtų pridedama asmens dokumento kopija ir galiojanti darbo sutartis (būtinai). Jeigu darbo sutartis pasirašyta daugiau nei prieš vienerius metus, tuomet Jums reikės dokumento – patvirtinimo iš darbdavio, kad vis dar dirbate. Jeigu Jūs gaunate išmokas iš NAV, kurios prilygsta darbo užmokesčiui (foreldrepenger, sykepenger, svangerskapspenger ir kt.), reikės pateikti laiško kopiją  iš NAV, kuriame yra sprendimas Jums skirti išmokas.

Per kiek laiko išduodama S1 forma?

Paraiškų nagrinėjimas ir S1 formos išdavimas HELFO institucijoje paprastai vyksta ne ilgiau kaip 6 mėnesius (dažniausiai pasitaikantis laikotarpis apie 2 mėn.). Išduota forma yra siunčiama paraiškose nurodytu adresu. Gautą dokumentą asmuo privalo pristatyti į savo miesto Ligonių kasų skyrių Lietuvoje.

Kiek laiko galioja S1 forma?

Kokie yra papildomi S1 formos privalumai?

 


Mokesčiai Norvegijoje, pajamų deklaravimas ir mokesčių grąžinimas Norvegijoje

Turite klausimų dėl S1 (E106) formos užsakymo, mokesčių deklaravimo ir susigrąžinimo Norvegijoje? Aktualus klausimas Vaiko pinigai Norvegijoje ir kreipimasis dėl vaiko išmokų? Mokesčiai Norvegijoje, pajamų deklaravimas, mokesčių grąžinimas, E106 formos užsakymas: kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. +370 647 50 268  +370 37 2 11 938

Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama!

Straipsnis parengtas J. Knoche, 2020 m. sausio 27 d.

TaxBS Logo
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.