...
Mokesčių lengvatos Norvegijoje: keliautojo statusas Pendler

Mokesčiai Norvegijoje, šalyje dirbantiems, tačiau negyvenantiems asmenims – turi mokestinių lengvatų. Viena tokių taikoma keliautojo statusą (Pendler) turintiems asmenims. Straipsnyje žemiau – informacija apie šią lengvatą ir įsigalioję pakeitimai.

Keliautojo statusas – Pendler. Kas tai?

Jei dėl darbo nakvojate ne namuose, turėti teisę į mokesčių lengvatas už patirtas papildomas išlaidas už maitinimą, apgyvendinimą ir apsilankymus namuose (keliones į namus). Žinoma, su sąlyga, kad šių išlaidų nedengia jūsų darbdavys. Keliautojo

Keliautojo statusas, mokesčių lengvatos Norvegijoje ir taisyklių pakeitimai 

Nuo 2020 m. pakito mokesčių deklaravimas Norvegijoje ir mokesčių lengvata keliautojo statusą – Pendler – turintiems asmenims. Nuo 2020 m. į mokesčių deklaraciją galite įtraukti tik patirtas maitinimo ir apgyvendinimo išlaidas iki 24 mėnesių.

Keliautojos statusą (Pendler) turintis asmuo gali į mokesčių deklaraciją įtraukti papildomas patirtas išlaidas maitinimui (maistui ir gėrimams, jei apgyvendinimo vietoje nėra sąlygų maistui gaminti) bei apgyvendinimui (gyvenamajam plotui), ir tik iki 24 mėnesių nuo pirmosios galimybės gauti mokesčių lengvatą už apgyvendinimą.

Naujoji taisyklė įsigaliojo 2020 metais. 24 mėnesių laikotarpis pradėtas skaičiuoti nuo 2018 m. sausio 1 d. Tai reiškia, kad po 2020 m. sausio 1 d. Jūs negalite kreiptis dėl tokių išlaidų atskaitymo.

Pavyzdys:

Jūs nuomojatės būstą Norvegijoje nuo 2018 m. Į 2018 ir 2019 metų mokesčių deklaracijas įtraukėte išlaidas už nuomą, vadinasi, į mokesčių deklaraciją už 2020 metus nuomos įtraukti NEBEGALITE.

Jei persikeliate į kitą savivaldybę dėl keičiamos darbo bei gyvenamosios vietos, galite kreiptis dėl mokesčių lengvatos už nuomą taikymo naujam 24 mėnesių laikotarpiui.

Gyvenate kitoje EEE šalyje, o dirbate Norvegijoje? Tuomet atkreipkite dėmesį, kad nuo 2018 metų pasikeitė apsilankymų namuose skaičiaus reikalavimas, jei norite kreiptis dėl mokesčių lengvatos kelionės, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidoms. Deklaracijas galima koreguoti už praėjusius 3 metus.

Reikalavimai kelionių skaičiui, norint gauti keliautojo statusą

Pendler statusas. Kada negalima įtraukti mokesčių į deklaraciją?


Mokesčiai Norvegijoje, pajamų deklaravimas ir mokesčių grąžinimas Norvegijoje

Turite klausimų dėl mokesčių deklaravimo ir susigrąžinimo Norvegijoje? Aktualus klausimas Vaiko pinigai Norvegijoje ir kreipimasis dėl vaiko išmokų? Mokesčiai Norvegijoje, pajamų deklaravimas, mokesčių grąžinimas, S1 (E106) formos užsakymas: kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. +370 647 50 268  +370 37 2 11 938

Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama!

Straipsnis parengtas J. Knoche, 2021 m. kovo 23 d.

TaxBS Logo
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.