...
mokesciu deklaravimas svedijoje

Darbas Švedijoje, kaip ir bet kurioje kitoje valstybėje, lydimas metinės pareigos deklaruoti pajamas bei galimybės susigrąžinti permokėtus mokesčius. Pajamų (mokesčių) deklaravimas dirbantiems ar dirbusiems Švedijoje – tema, kurią pažinti stipriai rekomenduojama kiekvienam asmeniui, gaunančiam pajamas šioje valstybėje. Vadovaujantis šalies įstatymų nustatytais terminais ir teisingai užpildžius pajamų deklaraciją, pavyks sutaupyti laiko ir pinigų išteklių, o didžiąją dalį atvejų tikėtinos ir papildomos lėšos, kai gyventojui bus paskirtas pajamų mokesčių grąžinimas iš Švedijos.

Mokesčių deklaravimas Švedijoje: atsakinga institucija, kas privalo teikti deklaraciją ir žinotini terminai

Švedijoje mokesčių sistema yra ta už kurią yra atsakinga Švedijos mokesčių inspekcija (Skatteverket). Skatteverket užtikrina, kad pajamų mokesčiai Švedijoje būtų laiku mokami tiek darbuotojų, tiek įmonių, nes ši mokestinė prievolė aktuali ir fiziniams, ir juridiniams asmenims. Vis dėlto svarbu pažymėti, kad, nors mokesčiai Švedijoje ir kiti su jais susiję klausimai koordinuojami Skatteverket, už laiku pateiktas deklaracijas ir sumokėtas įmokas pirmiausia atsakingas pats asmuo, gyvenantis ir dirbantis šioje šalyje.

Mokesčiai Švedijoje privalo būti deklaruojami kiekvieno Švedijoje pajamas gaunančio asmens, kuris atitinka bent vieną iš nurodytų kriterijų:

Pajamų deklaravimas Švedijoje prasideda pasibaigus mokestiniams metams – kovo mėnesio viduryje, o baigiasi gegužės mėnesio pradžią. Pavyzdžiui, mokesčių deklaravimas Švedijoje už 2022 m. prasidėjo 2023 m. kovo 15 d., o tęsiasi – iki 2023 m. gegužės 2 d. Kasmet tiksli data gali šiek tiek varijuoti, tad artėjant pajamų deklaravimo laikotarpiui svarbu sekti Skatteverket pranešimus.

 


Mokesčių deklaravimas Švedijoje ir mokesčių grąžinimas iš Švedijos

Pajamos, mokesčiai ir mokesčių deklaravimas Švedijoje. Turite klausimų dėl pajamų deklaravimo Švedijoje ir mokesčių susigrąžinimo galimybių? Pajamų deklaravimas, mokesčių grąžinimas iš Švedijos: kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. + 370 647 50 268, +370 37 2 11 938

Pajamų ir mokesčių deklaravimas Švedijoje. Kaip teikiama pajamų deklaracija?

Pirmasis etapas – preliminarios deklaracijos gavimas ir kaip prisijungti prie Skatteverket

Prasidėjus pajamų deklaravimo laikotarpiui, Skatteverket mokesčių mokėtojams atsiunčia preliminarią deklaraciją (Inkomsdeklaration 1). Ją kiekvienas asmuo gali gauti vienu iš šių būdų:

Popierinis deklaracijos variantas siunčiamas tokiu adresu, kuriuo mokesčių mokėtojas registruotas Skatteverket sistemoje. Paprastai preliminarią deklaraciją kiekvienas gyventojas gauna iki balandžio mėnesio pradžios. Jei iki šio laikotarpio deklaracija paštu dar nebuvo atsiųsta, o elektronine deklaravimo sistema nesinaudojate, tikėtina, kad dokumentas buvo adresuotas neteisingai. Tokiu atveju gyventojas su mokesčių inspekcija gali susisiekti savarankiškai arba šią užduotį patikėti „Tax Bax Solution“ specialistams. Jie padės iš Skatteverket laiku gauti reikiamus duomenis, kad pajamų mokesčių deklaravimas Švedijoje būtų įgyvendintas sėkmingai ir laikantis nurodytų terminų.

Antrasis etapas – deklaracijos patvirtinimas ir išsiuntimas

Gavęs deklaraciją, kiekvienas mokesčių mokėtojas turėtų atidžiai peržiūrėti dokumente pateikiamą informaciją ir įsitikinti, kad ji yra teisinga. Pastebėjęs neatitikčių dokumente rodomose pajamų ar mokėtinų mokesčių sumose, asmuo privalo atlikti pakeitimus ir tik tuomet siųsti pakoreguotą deklaraciją į Skatteverket. Jei deklaracijoje neatitikimų nerasta, pakaks tik nusiųsti patvirtintiną deklaraciją atgal į Skatteverket.

Kai dokumentas siunčiamas paštu, visuomet pateikiamos dvi jo kopijos, tad vieną deklaracijos dokumentą gavėjas turėtų pasilikti sau, o kitą pateikti mokesčių inspekcijai. Jei mokesčių deklaravimas Švedijoje buvo atliekamas elektroniniu būdu, jokių dokumentų paštu siųsti nereikia – užtenka patvirtinimo deklaravimo sistemoje.

Svarbiausia deklaraciją pateikti iki datos, kuri matoma deklaracijos dokumento viršuje (paprastai šis terminas tęsiasi iki gegužės mėnesio pradžios). Jei deklaraciją teiksite paštu, skatiname tai padaryti kaip įmanoma anksčiau, įvertinant ir dokumento pristatymo laiką. Gyventojams, apie gautas pajamas pranešantiems elektroniniu būdu, šis procesas greitesnis, tačiau jo atidėlioti taip pat nerekomenduojama.

Jei matote, kad deklaracijos pateikti laiku nepavyks, reikėtų individualiai kreiptis į Skatteverket su prašymu nukelti deklaracijos pateikimo laiką. To nepadarius ir deklaraciją pateikus po nurodyto termino, Švedijos mokesčių inspekcija turi teisę skirti 2 500 SEK baudą už vėlavimą, kuri bus išskaičiuota iš gaunamos mokesčių permokos. Net jei preliminari deklaracija Skatteverket nebuvo atsiųsta, bauda vis vien taikoma, nes kreiptis dėl negautų dokumentų – paties mokesčių mokėtojo atsakomybė.

Mokesčių grąžinimas iš Švedijos: kada tikėtis sugrįžtančios permokos?

Mokesčių grąžinimas iš Švedijos pakankamai greitas ir nesudėtingas procesas. Jei mokesčių mokėtojui priskaičiuota permoka, o deklaracija pateikiama iki nurodyto termino,  priklausomai nuo Skatteverket užimtumo, lėšos grąžinamos per 1-2 mėnesių laikotarpį. Kai deklaracijos iki pirminio termino (gegužės pradžios) pateikti nepavyksta, permokos grąžinimas periodas užtrunka šiek tiek ilgiau – iki 3-6 mėnesių.

Pinigus galima gauti į pasirinktą – tiek švedišką, tiek užsienio (pavyzdžiui, lietuvišką) banko sąskaitą. Žinotina, kad užregistruojant užsienio banko sąskaitą būtina pateikti originalų, banko darbuotojo pasirašytą ir ne senesnį nei 6 mėnesių dokumentą, kuris įrodo, jog esate šios sąskaitos savininkas.

Mokesčių deklaravimas Švedijoje, šeimos deklaracija ir mokesčių grąžinimas iš Švedijos

Turite klausimų dėl pajamų deklaravimo Švedijoje? Kviečiame susisiekti su mumis telefonu arba el. paštu. Mielai atsakyme į visus Jūsų klausimus. Pradėjus pajamų deklaravimą Švedijoje, padėsime Jums kiekviename proceso žingsnyje.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama!

Straipsnis parengtas Judita Knoche, 2023 m. balandžio 21 d.

TaxBS Logo
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.