...
ismoka uz vaikus norvegijoje ka turetume zinoti

Išmokos už vaikus Norvegijoje – tai parama, skirta padengti dalį vaiko auginimo išlaidų. Šią išmoką skiria Norvegijos Gerovės ir darbo departamentas NAV. Vaiko pinigai Norvegijoje mokami pagal fiksuotą sumą, kuri nėra apmokestinama – tai reiškia, kad į gavėjo banko sąskaitą bus pervedama pilna paskirtos išmokos suma, o pajamų deklaravimo laiku papildomų mokesčių už ją mokėti taip pat nereikės.

Išmokos už vaikus Norvegijoje: kas pretenduoja į vaiko pinigus?

Vaiko pinigus Norvegijoje gali gauti ES gyventojai arba asmenys, turintys leidimą gyventi Norvegijoje. Išmoka už vaikus Norvegijoje priklauso:

Įtėviai ar kiti globėjai gali gauti pašalpą vaikui, jei vaikas su jais nuolat gyvena ilgiau nei tris mėnesius.

Vaiko pinigai Norvegijoje 2023 m.: išmokų tipai

Išmokos už vaikus Norvegijoje skirstomos į tris tipus – vieną jų, atitinkamai pagal situaciją, gali gauti kiekvienas asmuo, atitinkantis anksčiau įvardytus kriterijus.

Vaiko pinigai 2023: kokio dydžio išmoką galima gauti Norvegijoje?

Asmuo, pildantis paraišką vaiko pinigams Norvegijoje gauti, gali pasirinkti, kokia valiuta bus skiriamos išmokos: NOK ar EUR.

Jei vienas iš tėvų turi teisę gauti vaiko pinigus gimtojoje ar kitoje EU šalyje, tokiu atveju Norvegija mokės skirtumą tarp išmokų. NAV institucija kiekvienu atveju atitinkamai institucijai siunčia oficialią užklausą, kad gautų reikiamą informaciją.

Už kokį laikotarpį yra skiriamos išmokos už vaikus Norvegijoje?

Išmokas vaikui (Barnetrygd ir Utvidet Barnetrygd) galima gauti už 3 praėjusius metus nuo paraiškų pateikimo datos Norvegijos NAV institucijai, o vaiko priežiūros išmoką (Kontantstøtte) – už 3 praėjusius mėnesius. 

Vaiko išmokos yra mokamos kas mėnesį. Barnetrygd ir Utvidet Barnetrygd išmokas vaikui galima gauti mėnesis po vaiko gimimo, praėjus mėnesiui po to, kai asmuo pradėjo dirbti Norvegijoje arba persikraustė į Norvegiją. Barnetrygd ir Utvidet Barnetrygd išmokos yra mokamos imtinai iki mėnesio, kada vaikui sukanka 18 metų. Kontantstøtte išmoka mokama iki tol, kol vaikui sueina 23 mėn.

Kaip gauti vaiko pinigus Norvegijoje?

Norint gauti vaiko pinigų išmokas Norvegijoje, asmuo turi pateikti paraišką Norvegijos NAV institucijai kartu su papildomais dokumentais (dokumentai gali skirtis priklausomai nuo kiekvieno asmens individualios situacijos). Norint gauti skirtingas vaiko pinigų išmokas, turi būti pildomos skirtingos paraiškos. Paprastai paraiškų apdorojimas Norvegijos NAV institucijoje gali trukti iki 12 mėn., priklausomai nuo institucijos užimtumo ir Jūsų pateiktų dokumentų. Kartais NAV gali paprašyti pateikti papildomų dokumentų. Prašymo nagrinėjimo laikas išmokos dydžiui įtakos neturi: net jei bylos apdorojimas užtrunka ilgiau, institucija užfiksuoja datą, nuo kurios asmeniui priklauso vaiko pinigai, ir, baigus apdoroti bylą, išmoka pinigus už visą priklausantį laikotarpį.

Informacija gaunantiems išmokas iš Norvegijos

Jeigu paskyrusi vaiko pinigus NAV institucija susisiekia ir prašo pateikti papildomų dokumentų ar informacijos, asmuo privalo sureaguoti. Priešingu atveju vaiko pinigų išmokos gali būti nutrauktos.

Gaunant vaiko pinigus Norvegijoje, būtina informuoti NAV instituciją apie bet kokius pasikeitimus, pavyzdžiui, jei asmuo nustoja dirbti Norvegijoje, pakeičia darbovietę ar keičiasi darbo sutartis. Jei NAV institucija išmokės vaiko pinigus už periodą, kuomet nebuvo dirbta Norvegijoje, t.y., neturėjo priklausyti ir išmoka, vaiko pinigus teks grąžinti.

Tax Back Solution komanda visuomet pasiruošusi jums padėti ir konsultuoti vaiko išmokų Norvegijoje klausimais. Jei turite papildomų klausimų ar norėtumėte, kad vaiko pinigus sutvarkytume už Jus, kreipkitės – suteiksime visą reikalingą pagalbą dokumentų pateikimo, užpildymo ir vertimo procese.


Mokesčiai Norvegijoje, pajamų deklaravimas ir mokesčių grąžinimas Norvegijoje

Turite klausimų dėl mokesčių deklaravimo ir susigrąžinimo Norvegijoje? Aktualus klausimas Vaiko pinigai Norvegijoje ir kreipimasis dėl vaiko išmokų? Mokesčiai Norvegijoje, pajamų deklaravimas, mokesčių grąžinimas, S1 (E106) formos užsakymas: kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. +370 647 50 268  +370 37 2 11 938

Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama!

Straipsnis parengtas J. Knoche, 2021 m. kovo 23 d.

TaxBS Logo
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.