mokesciu susigrazinimas is airijos apie procesa dirbantiems

Mokesčių susigrąžinimas iš Airijos – kaip atgauti maksimalią galimą sumą? Pasibaigus mokestiniams metams, prieš laukdami sugrįžtančios permokos, turėtumėte pasirūpinti tvarkinga ir tikslia pajamų mokesčio deklaracija. Šis žingsnis – esminė užduotis, institucijoms leidžianti įvertinti, kiek mokesčių asmuo sumokėjo ir kuri jų dalis yra gražintina. Dirbate ar dirbote Airijoje? Susipažinkime su svarbiausiais pajamų deklaravimo aspektais šioje šalyje.

Mokesčiai Airijoje – pareiga visiems darbuotojams

Kiekvienas asmuo, legaliai dirbantis Airijoje, privalo mokėti pajamų mokestį. Darbuotojai, dirbantys Airijoje pagal darbo sutartį, pajamų mokestį moka vadovaudamiesi Airijos PAYE (Pay As You Earn) sistemą. Kaip veikia PAYE sistema? Panašiai, kaip ir Lietuvoje: Jūsų darbdavys išskaičiuoja mokesčius, kuriuos turite mokėti, tiesiogiai iš darbo užmokesčio. Jei metų eigoje permokėjote pajamų mokestį, pasibaigus mokestiniams metams galite pateikti deklaraciją ir susigrąžinti susidariusią permoką.

Mokesčių susigrąžinimas iš Airijos

Mokesčiai Airijoje: kokie tarifai taikomi?

Airijoje egzistuoja dviejų rūšių mokesčių tarifai – 20 % ir 40 % mokestis. Šie standartiniai tarifai naudojami apmokestinant konkrečią Airijoje uždirbtą pajamų sumą.

Jei 2021 metais Airijoje uždirbote iki 35 300 Eur pajamų, mokėsite standartinį 20 % mokestį. Perteklinė suma apmokestinama 40 % tarifu. Pavyzdžiui, jei 2021 m. Airijoje sugeneravote 40 000 Eur pajamų, 35 300 Eur sumai taikomas 20 % mokestinis tarifas, o likusieji 4 700 Eur apmokestinami 40 % pajamų mokesčiu.

 


Mokesčiai Airijoje, Airijos mokesčių deklaracija, mokesčių grąžinimas iš Airijos

Turite klausimų dėl mokesčių deklaravimo ir susigrąžinimo Airijoje? Mokesčiai Airijoje, pajamų deklaravimas, mokesčių grąžinimas iš Airijos: kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. +370 647 50 268  +370 37 2 11 938

Deklaravimas gaunantiems pajamas Airijoje ir kitoje valstybėje

Airija yra sudariusi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis su daugeliu Europos Sąjungos šalių, kad fiziniai ir juridiniai asmenys nebūtų apmokestinami už tas pačias pajamas ir Airijoje, ir kitoje valstybėje, kurioje gyvena ir (ar) generuoja pajamas. Įprastai pajamų deklaracija turi būti teikiama abiejose (ar visose) valstybėse nurodant, kurioje iš jų ir kokios sumos pajamų mokestis jau sumokėtas. Tačiau svarbiausia susipažinti su dvigubo apmokestinimo išvengimo nuostatomis, aktualiomis Jūsų individualiai situacijai.

Svarbūs terminai

Kokie dokumentai reikalingi?

Kaip pateikti pajamų deklaraciją Airijoje?

Pajamų deklaracija Airijoje gali būti teikiama popieriniu būdu. Teikiant deklaraciją šiuo būdu, reikiami dokumentai bei formos turi būti užpildomi ypač atidžiai, atliepiant visus mokesčių inspekcijos nurodymus. Deklaracija gali būti išsiunčiama paštu arba pristatoma tiesiogiai į artimiausią mokesčių institucijos padalinį. Popierinės deklaracijos nagrinėjimo procesas gali užtrukti kiek ilgiau, tad įvertinkite, kiek laiko prireiks Jūsų pateiktiems dokumentams atkeliauti nurodytu adresu.

Kitas būdas pateikti pajamų deklaraciją – naudojantis elektronine sistema Revenue Online Service (ROS). Šis platforma leidžia deklaruoti pajamas kiek greičiau, taip pat suteikia galimybę matyti ankstesnių deklaracijų istoriją, stebėti grąžinamų mokesčių statusą. Jei aktualus mokesčių susigrąžinimas iš Airijos, tačiau neturite prisijungimo ar galimybės pateikti deklaraciją elektroniniu būdu, kviečiame kreiptis į Tax Back Solution specialistus, kurie mielai pagelbės šiame procese.

Mokesčiai Airijoje ir deklaravimo trukmė: kada tikėtis sugrįžtančios permokos?

Kiekvienas atvejis individualus: pateiktos deklaracijos nagrinėjimo trukmė gali skirtis priklausomai nuo individualios situacijos, tačiau vidutiniškai deklaracija patvirtinama per 3–6 mėn. po jos pateikimo. Tiesa, tokie veiksniai kaip Airijos mokesčių inspekcijos užimtumas, Jūsų pateikti dokumentai, grąžinamų mokesčių kiekis ar klaidos deklaracijoje gali prailginti nagrinėjimo laiką. Svarbiausia – paruošti teisingą deklaraciją ir ją pateikti laiku, vadovaujantis Airijos mokesčių institucijos terminais.

Vengtinos klaidos bandant susigrąžinti mokesčius

Atidžiai ir iš pirmo karto teisingai pateikta deklaracija išnagrinėjama greičiau. Siekiate kuo spartesnių rezultatų bei maksimalios grąžintinos sumos? Teikdami pajamų deklaraciją Airijoje, atkreipkite dėmesį į keletą dažniausiai pasitaikančių klaidų:

Išvengti šių klaidų padės susipažinimas su vietine mokesčių sistema bei teisės aktais. Žinotina ir tai, kad pastarieji gali būti periodiškai atnaujinami, todėl svarbu domėtis naujausiomis aktualijomis. Žinoma, jei mokesčių Airijoje klausimas atrodo pernelyg sudėtingas, visuomet verta kreiptis į specialistą, kuris suteiks konsultaciją rūpimais klausimais ir pasirūpins Jūsų teisinga pajamų deklaracija.

 

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama!

Straipsnis parengtas Judita Knoche, 2023 m. balandžio 18 d.

TaxBS Logo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *