S1 FORMA (ANKSČIAU BUVUSI E106)

Kam skirta S1 ( anksčiau buvusi E106) forma?

S1 forma – tai dokumentas įrodantis jog asmuo dirbantis Norvegijoje turi sveikatos draudimą ir teisę į nemokamas medicinos paslaugas savo gimtojoje šalyje ir kitoje Europos Ekonominės erdvės valstybėje.
S1 forma suteikiama asmenims, kurie dirba Norvegijoje, o  šeima (žmona/vyras/vaikai) gyvena Lietuvoje, arba kai asmuo dažnai vyksta į Lietuvą (bent kas 3 savaites).

Kaip gauti S1 formą?

S1 dokumento gavimas yra nesudėtingas. Asmuo, siekiantis gauti šią formą pirmiausia turi pateikti paraiškas kompetetingai Norvegijos (HELFO) institucijai. Svarbu jog prie paraiškų formai gauti būtų pridedama asmens dokumento kopija ir būtinai  galiojanti darbo sutartis. Jeigu darbo sutartis pasirašyta daugiau nei prieš vienus metus, tuomet Jums reikės dokumento-patvirtinimo iš darbdavio, kad vis dar dirbate. Jeigu Jūs gaunate išmokas iš NAV, kurios prilygsta darbo užmokesčiui (foreldrepenger, sykepenger, svangerskapspenger ir kt.), reikės pateikti laiško kopiją  iš NAV, kuriame yra sprendimas Jums skirti išmokas.

Kiek laiko trunka S1 formos išdavimas?

Paraiškų nagrinėjimas ir S1 formos išdavimas HELFO institucijoje paprastai vyksta ne ilgiau kaip 6 mėnesius (dažniausiai pasitaikantis laikotarpis apie 2 mėn.). S1 forma yra siunčiama paraiškose nurodytu adresu. Gautą dokumentą asmuo privalo pristatyti į savo miesto Ligonių kasų skyrių Lietuvoje.

Kiek laiko galioja S1 forma?

S1 formos išdavimo terminas priklauso nuo kiekvieno asmens individualios situacijos. Gali būti, jei asmuo dirba trumpais periodais – dokumentas bus išduodamas iki esamo kontrakto numatytos pabaigos.

Jeigu asmuo dirba su neterminuotu darbo kontraktu – maksimalus dokumento išdavimo terminas yra 2 metai.

S1 Forma atgaline data išduodama tik iki 6 mėnesių.

Pasibaigus dokumento galiojimui – jį reikia užsakyti naujai, siunčiant naujas paraiškas.

Kokie yra papildomi S1 formos privalumai?

  • Į šią formą gali būti įtraukti ir šeimos nariai: sutuoktinis ir /ar vaikai, tad ir jiems tuo pačiu suteikiama teisė į nemokamas gydymo paslaugas.
  • Ši forma taip pat puikiai tinka siekiant jog nebūtų skaičiuojama PSD skola Sodroje. Dokumentas savaime įrodo, jog asmuo dirba užsienio šalyje ir ten moka socialinius mokesčius, tad bus išvengta „dvigubo apmokestinimo“. Susikaupusios PSD skolos naikinimui S1 forma netinka.

—————————–

Turite klausimų, domina vaiko išmokų tvarkymas, mokesčių grąžinimas, S1(E106) formos užsakymas? Kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. +370 647 50 268  +370 37 2 11 938

Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama!

Straipsnis parengtas J. Knoche, 2020 m. sausio 27 d.