Mokesčių lengvatų pakeitimai keliautojo statusą (Pendler) turintiems ar norintiems gauti asmenims

Mokesčių lengvatų pakeitimai keliautojo statusą (Pendler) turintiems ar norintiems gauti asmenims

Jei vieną naktį praleidžiate ne savo namuose (Lietuvoje) dėl darbo, turite teisę gauti mokesčių lengvatas už papildomas išlaidas, kurias patyrėte apmokėti nakvynei, maitinimui ir apsilankymui namuose.

Taisyklių pakeitimai: 

Į mokesčių deklaraciją galite įtraukti tik patirtas maitinimo ir apgyvendinimo išlaidas iki 24 mėnesių.

Keliautojos statusą (Pender) turintis asmuo gali į mokesčių deklaraciją įtraukti papildomas išlaidas maitinimui (maistui ir gėrimams, jei apgyvendinimo vietoje nėra sąlygų maistui gaminti) bei apgyvendinimui (gyvenamajam plotui), ir tik iki 24 mėnesių nuo pirmosios galimybės gauti mokesčių lengvatą už apgyvendinimą.

Naujoji taisyklė įsigaliojo 2020 metais. 24 mėnesių laikotarpis pradėtas skaičiuoti nuo 2018 m. sausio 1 d. Tai reiškia, kad po 2020 m. sausio 1 d. Jūs negalite kreiptis dėl tokių išlaidų atskaitymo. Pvz. Jūs nuomojatės būstą Norvegijoje nuo 2018 m., į 2018 ir 2019 metų mokesčių deklaracijas įtraukėte išlaidas už nuomą, vadinasi, į mokesčių deklaraciją už 2020 metus nuomos įtraukti NEBEGALITE.

Jei persikeliate į kitą savivaldybę dėl keičiamos darbo bei gyvenamosios vietos, galite kreiptis dėl mokesčių lengvatos už nuomą taikymo naujam 24 mėnesių laikotarpiui.

Gyvenate kitoje EEE šalyje, o dirbate Norvegijoje? Tuomet atkreipkite dėmesį, kad nuo 2018 metų pasikeitė apsilankymų namuose skaičiaus reikalavimas, jei norite kreiptis dėl mokesčių lengvatos kelionės, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidoms. Deklaracijas galima koreguoti už praėjusius 3 metus.

Reikalavimai kelionių skaičiui, norint gauti keliautojo statusą (Pendler)

  • Asmenims, kurių šeima gyvena Lietuvoje, nėra nustatyto kelionių skaičiaus. Išlieka reikalavimas, kad šeima gyventų bendrame namų ūkyje.
  • Asmenys, kurie kartu su šeima gyvena Norvegijoje, keliautojo statusui gauti turi į namus vykti bent 4 kartus per metus. Jei Jūsų namai yra Švedijoje, Danijoje ar Suomijoje, paprastai Jūs turite namuose apsilankyti 8 kartus ir turėti savo nuosavą gyvenamąjį būstą Lietuvoje, ar kitoje šalyje.
  • Vienišiems asmenims keliautojo statusui gauti reikia į namus vykti bent 4 kartus per metus. Jei jūsų namai yra Švedijoje, Danijoje ar Suomijoje, paprastai Jūs turite namuose apsilankyti 8 kartus ir turėti savo nuosavą gyvenamąjį būstą Lietuvoje, ar kitoje šalyje.
  • Vienišiems asmenims iki 21 m. keliautojo statusui gauti reikia į namus vykti bent 4 kartus per metus. Jei Jūsų namai yra Švedijoje, Danijoje ar Suomijoje, paprastai jūs turite namuose apsilankyti 8 kartus.

Jūsų sutuoktinio(ės), sugyventinio(ės) ar vaikų kelionės išlaidos iki Jūsų gyvenamosios vietos Norvegijoje negali būti įtrauktos į Jūsų mokesčių deklaraciją. Į deklaraciją galima įtraukti tik Jūsų keliones.
Jei Jūsų darbdavys padengė maitinimo, apgyvendinimo ar kelionės išlaidas, Jūs negalite į mokesčių deklaraciją pakartotinai įtraukti šių išlaidų.

Parengtą remiantis https://www.skatteetaten.no/en/person/taxes/get-the-taxes-right/employment-benefits-and-pensions/travel-home-work/commuter/commuter/commuter-deduction/?fbclid=IwAR2TsExytuDB5Bl83Y2M7z564LBamebNbenuQa2WoMbcpWAYhSjm1LBg7Ko

—————————–

Turite klausimų, domina vaiko išmokų tvarkymas, mokesčių grąžinimas, S1(E106) formos užsakymas? Kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. +370 647 50 268  +370 37 2 11 938

Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama!

Straipsnis parengtas J. Knoche, 2021 m. kovo 23 d.