Kindergeld neturintiems registracijos Vokietijoje

Mūsų klientai dažnai teiraujasi, ar įmanoma gauti vaiko pinigus (Kindergeld) neturint registruotos gyvenamosios vietos Vokietijoje. Pagrindinis kriterijus, apibrėžiantis teisę gauti išmoką vaikui (kindergeld) yra mokesčių mokėjimas Vokietijai. Tiek emigrantai, tiek ir Vokietijos piliečiai, turi vienodą teisę gauti šią Vokietijos vyriausybės išmoką, skirtą padengti dalį vaiko auginimo išlaidų.

Nė kiek nenuostabu, kad nemaža dalis dirbančiųjų Vokietijoje neturi registracijos šioje šalyje. Galime pradžiuginti visus besidominčius – taip, ši išmoka jums priklauso net jei neturite registruotos gyvenamosios vietos Vokietijoje. Tačiau svarbu susipažinti su išsamia Vokietijos Federacinės Respublikos įstatymo interpretacija ir tvarka.

Pagal įstatymą §62 – Einkommensteuergesetz (EStG), vaiko pinigai (kindergeld) mokami ir tuo atveju, kai asmuo turi registruotą gyvenamąją vietą Vokietijoje, ir kai jos neturi. Kai asmuo registruotos gyvenamosios vietos Vokietijoje neturi, jam turi būti taikomas neribotas apmokestinimas (unbeschränkten Steuerpflicht).

Dokumentus apie taikomo apmokestinimo tipą išduoda Vokietijos mokesčių institucija (Finanzamt), bet pirmiausiai reikia deklaruoti pajamas už atitinkamus metus, tik tuomet Finanzamt išduos dokumentą su įrašu apie taikomo apmokestinimo tipą. Vokietijoje pajamos yra deklaruojamos pasibaigus mokestiniams metams, t.y., kiekvienais metais po gruodžio 31 dienos. Pavyzdžiui, už 2022-uosius metus deklaruoti pajamas bus galima nuo 2023 sausio 1d.

Ką daryti, jei pradėjote dirbti Vokietijoje 2022 metais ir norite gauti vaiko pinigus (kindergeld)?
Kindergeld išmoka mokama už praėjusius 6 mėnesius nuo paraiškų pateikimo datos (pagal įstatymą § 70 bis. 1Salz 2 EStG). Reikiamiems dokumentams pateikti suteikiama laiko – jei jo nepakanka, galima nukelti dokumentų pateikimo datą iki jų gavimo. Tokiu atveju neprarandamos vaiko pinigų išmokos (kindergeld).

Vokietijos šeimos kasos atlieka dažnus patikrinimus, įvertindamos ar asmenims, gaunantiems Kindergeld vaiko išmokas, jos vis dar priklauso. Patariame pasibaigus kiekvieniems metams tvarkingai deklaruoti pajamas Vokietijoje ir turėti dokumentus apie taikomą neribotą apmokestinimą – tam, kad gavus užklausą iš Vokietijos šeimos kasų dėl išmokos teisėtumą įrodančių dokumentų, juos turėtumėte.
Esame visuomet pasiruošę jums padėti tvarkant Kindergeld vaiko išmokas ir pakonsultuoti dokumentų pateikimo klausimais. Jeigu turite papildomų klausimų arba norėtumėte, kad vaiko išmokas sutvarkytume už jus, drąsiai kreipkitės – suteiksime visas reikalingas konsultacijas ir pagalbą.

—————————–
Turite klausimų, domina vaiko išmokų (Kindergeld) tvarkymasis, mokesčių deklaravimas?
Kviečiame susisiekite su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba telefonu +370 647 50 268 +370 37 2 11 938


Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama!
Straipsnis parengtas Judita Knoche, 2022 m. Sausio 9 d.
https://taxbs.lt/