ELEKTRONINĖS SISTEMOS ALTINN NAUDOJIMAS

Pastebime, kad kai kurie asmenys dirbantys Norvegijoje ne vienerius metus vis dar nesinaudoja elektronine sistema Altinn.

Naudojantis elektronine sistema Altinn paprastai ir greitai galima gauti informaciją iš Norvegijos mokesčių inspekcijos. Kas kartą kai paruošiamas ir įkeliamas naujas dokumentas -asmuo informuojamas telefono žinute arba elektroniniu laišku.
Kodėl verta naudotis elektronine sistema:
Turėsite prieigą prie mokesčių inspekcijos elektroninės sistemos ir visą informaciją bei dokumentus pasieksite greičiau (pirminės mokesčių deklaracijos, vėliau mokesčių ataskaitos ir kt.).
Galite elektroniniu būdu siųsti užklausas naudodami užklausos formą ir taip pat greičiau gauti atsakymus į rūpimus klausimus.
Bet kuriuo metu galite pasitikrinti Jūsų darbdavio apie Jus pateiktą informaciją (pajamos, sumokėti mokesčiai ir kt.).
Bendravimo istorija tarp Jūsų ir mokesčių inspekcijos bus saugoma elektroniniame archyve. Turėsite nuolatinę , saugią prieigą prie savo dokumentų.
Galėsite keisti savo adresą korespondencijai, keisti banko sąskaitą į kurią norite gauti pvz. mokesčių permoką.
Kaip pradėti naudotis elektronine sistema Altinn?
Norint pradėti naudotis elektronine sistema, reikia turėti:
Norvegišką identifikavimo numerį (ID ar D numeris).
Vieną iš galimų prisijungimo prie sistemos priemonių :
MINI ID: siekiant gauti šiuos prisijungimus, reikia užsisakyti laišką su kodais https://www.altinn.no/ . Kodų gavimas paprastai gali užtrukti iki 2 savaičių nuo užsakymo datos ir bus siunčiami tuo adresu, koks yra užregistruotas Norvegijos Folkeregister sistemoje. Gavus laišką su kodais jau galima registruotis sistemoje susikuriant savo profilį su visais kontaktiniais duomenimis;
BANK ID: šiuos prisijungimus išduoda Jūsų bankas, kuriame turite sąskaitą, tad norint užsisakyti -turite susisiekti su banku;
BANK ID MOBILE: šiuos prisijungimus išduoda bankas. Tam kad galėtume turėti šią prieigą, pirmiausia turite turėti įprastinius BANK ID prisijungimus (su kodų generatoriumi išduotu banko);
BUYPASS ID: šis prisijungimas išduodamas kaip išmanioji kortelė su PIN kodais. Užsisakyti galima elektroninėje svetainėje (https://www.buypass.com/ ).
Jei preliminarią mokesčių deklaraciją – Skattemelding 2020 metus jau norite gauti elektroninėje sistemoje -užsiregistruokite elektroninės sistemos naudotoju ne vėliau kaip iki Kovo 1 dienos!


Turite klausimų, domina vaiko išmokų tvarkymas, mokesčių grąžinimas, S1(E106) formos užsakymas? Kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@taxbs.lt arba tel. nr. +370 647 50 268 +370 37 2 11 938
Kopijuoti ir publikuoti Taxbs straipsnius be Taxbs sutikimo draudžiama! S
traipsnis parengtas J. Knoche, 2021 m. sausios 18 d.