Nėra išankstinio paslaugos mokesčio | Konsultacijos yra nemokamos

Nuo 2019 m. Norvegijos mokesčių schemoje įvesti palengvinimai užsienio darbuotojams, dirbantiems Norvegijoje laikinai.

Kas yra 25% mokesčių kortelė (Kildeskatt)?

Jūs mokate 25 procentų mokestį nuo savo gautų pajamų. Į šį tarifą yra įskaičiuotos 8,2 proc. Socialinio draudimo įmokos.  Turintiems 25 procentų mokesčių kortelę darbdavys išskaičiuos 25% mokesčių iš darbo užmokesčio.

10% standartinė lengvata skiriama asmenims, kurie yra nenuolatiniai mokesčių mokėtojai Norvegijoje arba tiems, kurie Norvegijoje gyvena ir dirba PIRMUS DVEJUS METUS.
Pritaikius 10% standartinę lengvatą, 10% nuo jūsų gautų pajamų prieš mokesčius nebus apmokestinta pajamų mokesčiu.

SVARBU: Nuolatiniu mokesčių mokėtoju Norvegijoje yra laikomas asmuo, kuris Norvegijoje gyveno daugiau nei 183 dienas per paskutinius 12 mėnesių arba daugiau nei 270 dienų per paskutinius 36 mėnesius. Atskiros taisyklės yra taikomos tiems, kurie dirba platformose (norsk sokkel)

  • E104 forma - dokumentą išduoda Krankenkasse.
  • LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG forma- išduoda darbdavys.
  • BESCHEID forma (mokesčių apskaičiavimo ataskaita) - išduoda Finanzamt.

SVARBU! Bendravome su SoDros skyriumi Panevėžyje ir sutarėme, kad Bescheid forma  bus tinkama PSD įmokų perskaičiavimui, kadangi minėtame dokumente atsispindi informacija apie sveikatos draudimo mokėjimus.

„Mokesčių klasė (vokiškai „Lohnsteuerklasse“ arba „Steuerklasse“) yra svarbi nustatant išskaičiuojamą (pajamų) mokesčio sumą, išskaičiuotą iš darbo užmokesčio. Taip pat nustatant daugelio socialinių išmokų, kuriomis mokesčių mokėtojas gali pasinaudoti, vertę.

Paprastai Vokietijos įmonių darbuotojams mokesčių klasė priskiriama pagal įvairias kategorijas. Mokesčių klasę gali priskirti valdžios institucijos, remdamosis šeimine padėtimi ir kitais kriterijais. Kai kuriais atvejais mokesčių mokėtojas gali prašyti jį priskirti tam tikrai klasei.

 
Copyright © 2019 Taxbs. Visos teisės saugomos.